• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-18014-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان خبر داد:

پیش‌بینی بیش از 980 هزار فرصت شغلی برای سال آینده


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: بیش از 980 هزار فرصت شغلی در لایحه بودجه 97، پیش‌بینی شده است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، شهرام طهماسبی صبح امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان زنجان، اظهار کرد: مدیران و مسئولان هرچه دقیق‌تر و عمیق‌تر از لایحه بودجه ۹۷ خبر داشته باشند، بیشتر می‌توانند پاسخ‌گوی افکار عمومی باشند.

 

این مسئول ادامه داد: اهداف لایحه بودجه ۹۷ در عرصه اقتصاد مقاومتی و تحقق شعار سال است، به طوری که بیش از 980 هزار فرصت شغلی در بودجه سال آینده به وجود خواهد آمد که دولت در این بخش برای تامین بخشی از منابع افزایش قیمت حامل‌های انرژی را پیشنهاد کرده که در صورت تحقق افزایش قیمت حامل‌های انرژی، 17.4 هزار میلیارد تومان از این راه برای ایجاد اشتغال صرف خواهد شد.

 

وی، هدف دوم لایحه 97 را ایجاد عدالت اجتماعی و کاهش فقر دانست و افزود: در سال‌های گذشته پرداخت یارانه‌ها بدون احصای نیازها و تفکیک بخش‌ها و اقشار مختلف انجام شده، به طوری که در حال حاضر 76 میلیون نفر در کشور یارانه‌بگیر هستند و دولت برنامه‌ریزی کرده تا در سال آینده بخش عمده‌ای از این یارانه‌بگیران را آزاد و صرفه‌جویی حاصل در این بخش را برای افزایش یارانه اقشار کم درآمد جامعه هزینه کند.

 

طهماسبی با بیان اینکه شفافیت یکی از ویژگی‌های بودجه سال آینده است، خاطرنشان کرد: در لایحه بودجه سال آینده افزایش بودجه حوزه سلامت نیز در دستور کار قرار گرفته است و 68 هزار میلیارد تومان برای واگذاری پروژه‌های عمرانی دولتی به بخش خصوصی در لایحه بودجه سال آینده در نظر گرفته شده و توجه و تمرکز در لایحه سال آینده به برنامه‌ریزی معطوف شده است.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان، یادآور شد: میزان تسهیلات مالی خارجی پیش‌بینی شده در لایحه بودجه 97 افزایش داشته است. همچنین از بودجه‌ریزی به شیوه سنتی و جایگزینی نظام بودجه عملیاتی و نیز افزایش درآمدهای مالیاتی و انتقال فشار مالیاتی از قشر اصناف و حقوق‌بگیران به اشخاصی که تاکنون مالیات پرداخت نکرده‌اند نیز از دیگر بخش‌های در نظر گرفته شده برای لایحه بودجه ۹۷ است.

 

در ادامه این جلسه، فرماندار شهرستان زنجان، اظهار کرد: بسیاری از مباحث مربوط به ادارت کل در فرمانداری شهرستان زنجان پیگیری می‌شود که این مهم نیاز به توجه به فرمانداری شهرستان زنجان است.

 

رضا عسگری ادامه داد: در حال حاضر شرایط ساختمان فعلی فرمانداری شهرستان زنجان مناسب نیست و این در شرایطی است که فضا و زمین کافی وجود دارد ولی ساختمان موجود پاسخ‌گوی نیازها نیست.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: تجهیز و نوسازی ساختمان فرمانداری نیازمند هزینه است و جابه‌جایی ساختمان نیز هزینه بیشتری را نیازمند است که امیدواریم اعتبار کافی برای این مهم در نظر گرفته شود.

 

در ادامه این جلسه، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، اظهار کرد: افزایش مالیات بر ارزش‌افزوده و مالیات بر درآمد استان نشان از افزایش اشتغال در استان است.

 

ناصر فغفوری ادامه داد: افزایش سهم مالیات‌ها در استان نشان از رونق کسب ‌و کار و اشتغال‌های ایجاد شده در استان است، به طوری که در اسفندماه سال 92، سرمایه‌گذاری صنعتی انجام شده در استان 2500 میلیارد تومان بوده که در حال حاضر این شاخص به 6 هزار میلیارد تومان رسیده است.

 

وی در رابطه با شهرک صنعتی دره‌لیق، تصریح کرد: این بخش در سال 94 به عنوان شهرک صنعتی به مساحت 700 هکتار مصوب شده است که تاکنون بودجه‌ای برای آن در نظر گرفته نشده است و از آنجایی که در شهرستان زنجان با کمبود زمین صنعتی مواجه هستیم، توجه به این شهرک صنعتی، حائز اهمیت است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: