• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3984-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع‌طبیعی‌ استان:

معضلات در حوزه کشاورزی را نمی‌شود کنترل کرد


رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع‌طبیعی استان زنجان اظهار کرد: معضلات در حوزه کشاورزی بسیار زیاد است که نمی‌شود کنترل کرد.

 

محمدباقر آقاجانلو در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به تغییرات اقلیمی و مشکل آب، اظهار کرد: راهکار عمده‌ای که می‌توان در این خصوص در نظر گرفت در واقع کشت گلخانه‌ای است، در حالی که کشاورز ما با کشت محصول در محیط باز و با بهترین راندمان آبی کمتر از 200 لیتر مصرف نمی‌کند و فاصله بین مصرف آب در محیط باز و گلخانه‌ها باور کردنی نیست و باید به این سمت حرکت کرد و چاره‌ای نداریم و باید سریع‌تر از دنیا در این مسیر وارد شویم.

 

وی گفت: با صراحت می‌توان اعلام کرد که برنامه‌هایی که وزارتخانه برای بحث توسعه گلخانه‌ها ارئه داده، برنامه‌هایی نیست که ما را به آن شتاب لازم برساند و با این شرایطی که ما پیش می‌رویم رسیدن به این نقطه‌ای که مد نظرمان است، ممکن نیست.

 

این مسئول تصریح کرد: باید دو کار اساسی برای بهبود شرایط باید انجام دهیم که در مرحله اول کنترل و محدودیت بسیار شدید کشت محصولات در فضای آزاد است که باید به شدت محدود شود. موضوع دوم حمایت از توسعه گلخانه‌ها است که به صورت جدی نمی‌بینیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: