• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-4991-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

ورزش؛ پله‌ای تا اعتماد به نفس


عطیه هادیلو، ملی‌پوش بوچیای ایران علی‌رغم همه سختی‌ها در عرصه ورزش خوش درخشیده است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حضور در عرصه ورزش علاوه بر سلامت جسم، زمینه شادابی و سلامت روح را فراهم می‌کند که در این بین نباید از ورزش معلولان غافل شد.

 

ورزش معلولان یکی از عرصه‌هایی است که می‌تواند با ایجاد زمینه اعتماد به نفس، از انزوای فرد جلوگیری کرده و با کشف استعداد و به عرصه کشاندن این افراد، استعدادهای بالقوه را به فعلیت برساند.

 

یکی از دانش‌آموزان مجتمع پویای شهرستان ابهر عطیه هادیلو است که در تیم‌ملی بوچیای کشور به مسابقات پاراآسیایی امارات نیمه آخر آذرماه سال‌جاری اعزام شد.

 

عطیه که در مقطع هشتم مشغول به تحصیل است، فرزند سوم یک خانواده 6 نفره در شهر هیدج است، زیاد صحبت نکرد ولی وقتی در مورد ورزش از او سئوال می‌کردم به خوبی به سئوالات پاسخ می‌داد.

 

عطیه از اینکه در عرصه ورزش حضور دارد خوشحال بود و از اینکه در تیم‌ملی حضور داشت با لبخند رضایت گفت که خیلی راضی بوده و دوست دارد ورزش را ادامه دهد.

 

یعقوب‌علی هادیلو، پدر عطیه، حضور عطیه در تیم‌ملی را افتخاری برای فرزندش عنوان کرد و گفت: عطیه دوره ابتدایی را در مدرسه عادی درس خواند ولی به دلیل مشکلاتی که داشت نسبت به تحصیل دلسرد شده بود.

 

پدر عطیه افزود: عطیه پس از دو سال وقفه در تحصیل، با حضور در مدرسه دانش‌آموزان کم‌توان پویای ابهر، در حال حاضر در مقطع هشتم مشغول به تحصیل است و با علاقه در کلاس‌های درس حاضر می‌شود.

 

هادیلو خاطرنشان کرد: فرزند معلول هم مانند فرزندان دیگر، نوردیده هر پدر و مادری است ولی حمایت مسئولان باعث می‌شود تا سختی این امتحان الهی برای پدر و مادر قدری راحت‌تر شود که یکی از این موارد اهتمام به حمایت جدی از اینگونه فرزندان به‌ویژه در امر درمان است.

حدیثه هادیلو، خواهر بزرگ عطیه در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: حضور در عرصه ورزش عطیه را نسبت به قبل خوشحال‌تر کرده و با انگیزه بیشتری در مورد آینده خود صحبت می‌کند.

 

حدیثه هزینه‌های درمان خواهرش را یکی از مسائلی عنوان کرد که پدر و مادرش همیشه دغدغه آن را دارند ولی هیچ‌گاه بروز نداده‌اند و وقتی موفقیت‌های عطیه را می‌بینند، همه خستگی‌ها یادشان می‌رود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: