• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-4684-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیر صندوق بیمه کشاورزی استان زنجان:

زنبورداران، غرامت پارسال را به محض تامین اعتبار دریافت می‌کنند


مدیر صندوق بیمه کشاورزی استان زنجان گفت: زنبورداران، غرامت سال زراعی 96 - 95 را به محض تامین اعتبار دریافت می‌کنند.

 

رامین موسی‌خانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، در خصوص بیمه زنبورداران با بیان این‌که 50 درصد حق بیمه توسط دولت و مابقی توسط زنبورداران پرداخت می‌شود، اظهار کرد: خوشبختانه مهلت انعقاد قرارداد برای زنبورداران مناطق قشلاقی استان تا 22 دی ماه تمدید شده است. این در حالی است که طی سال زراعی جاری، 300 میلیون ریال حق بیمه پرداخت شده است که 11 هزار و 125 فروند زنبور را شامل می‌شود.

 

این مسئول با تاکید بر این‌که غرامت قابل پرداخت برای سال زراعی 96 - 95، یک میلیارد و 500 میلیون ریال برآورد شده که 5 برابر حق بیمه دریافتی است، ادامه داد: سال زراعی 95 - 94، حق بیمه دریافتی 230 میلیون ریال بود و یک میلیارد و 700 میلیون ریال غرامت برای این میزان حق بیمه تعیین شده بود که خوشبختانه صد در صد پرداخت شده است.

 

وی با اشاره به این‌که غرامت پرداختی به زنبورداران در سال زراعی 95-94 هفت برابر حق بیمه پرداختی بود، افزود: انتظار برای تامین اعتبار یک موضوع سراسری است و مختص استان زنجان نیست؛ به عبارتی زنبورداران همه استان‌ها هنوز غرامت سال زراعی گذشته را دریافت نکرده‌اند و صندوق بیمه محصولات کشاورزی منتظر تامین اعتبار است.

 

موسی‌خانی با بیان این‌که امسال 91 زنبوردار بیمه شده‌اند، تصریح کرد: مهم‌ترین نقش ذاتی صندوق بیمه کشاورزی، تعدیل نوسانات درآمدی کشاورزان است. با این وجود اطلاع‌رسانی در زمینه اهمیت بیمه یکی از ارکانی است که موجب ترغیب کشاورزان به این امر می‌شود و باید اهتمام ویژه‌ای در این حوزه وجود داشته باشد. همچنین نقش صندوق بيمه فقط بيمه‌گذاری و پرداخت غرامت نيست و در راستای آموزش مردم و فراهم آوردن زمينه‌های كاهش خسارات محصولات كشاورزی، اقدامات گسترده‌ای را پيگيری می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: