• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-20714-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بهزیستی استان زنجان:

شهروندان، عدم مناسب‌سازی را پیامک کنند


مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: شهروندان با ارسال پیامک، بهزیستی را از عدم مناسب‌سازی آگاه کنند.

 

محمد محمدی‌قیداری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: شهروندان می‌توانند با ارسال پیامک به 3000012322، مشکلات مربوط به مناسب‌سازی معابر شهری و اماکن عمومی را منعکس کرده و دبیرخانه ستاد مناسب‌سازی را در پیشبرد اهداف یاری کنند؛ در واقع معلولان و سالمندان فقط در صورتی که اماکن و فضاهای شهری مناسب‌سازی شده باشد می‌توانند در جامعه حضور داشته باشند و تحقق این مهم، نیازمند توجه و مشارکت همگانی است.

 

این مسئول با بیان این‌که نهادینه‌سازی هر تفکری به اطلاع‌رسانی مستمر و گذر زمان نیاز دارد و بدون شک مردم در بهبود فضاهای شهری برای معلولان مهم‌ترین نقش را ایفا می‌کنند، ادامه داد: مددجویان جامعه هدف و همه شهروندان می‌توانند با ارسال پیامک، مشکلات مربوط به موضوع مناسب‌سازی را با ذکر نام محل (نام دستگاه اجرایی مربوطه، شهرستان و استان) به دبیرخانه منعکس کنند تا کارشناسان دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی، پس از بررسی دقیق، موضوع را جهت پیگیری به کارشناسان استانی ارجاع دهند.

 

وی افزود: راه‌اندازی سامانه مذکور، نقش یک پل ارتباطی خوب و موثر را ایفا می‌کند و در نهایت به پیگری مطالبات معلولان از مسئولان امر مناسب‌سازی منتج می‌شود؛ در واقع مناسب‌سازی موضوعی است که قشر عظیمی از معلولان، کودکان و سالمندان برای فعالیت‌های اجتماعی و پیشبرد اهداف خود به آن نیاز دارند. از این‌رو، به طور قطع با راه‌اندازی سامانه‌ای با این مضمون و احساس مسئولیت شهروندان می‌توانیم شاهد تسهیل در امر مناسب‌سازی معابر و اماکن عمومی باشیم.

 

محمدی‌قیداری خاطرنشان کرد: دبیرخانه‌های استانی نیز حداکثر بعد از 72 ساعت پس از دریافت پیام، با دستگاه مربوطه مکاتبه می‌کنند و در صورتی که پاسخی دریافت نکردند، مراتب طی دو مکاتبه و با فاصله حداکثر 15 روز پیگیری و نتیجه نهایی به دبیرخانه ستاد بهزیستی کشور ابلاغ می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: