• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-4884-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان عنوان کرد:

لزوم تشکیل تعاونی‌های جدید در راستای تقویت تعاونی‌های موجود


رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: تعاونی‌های جدید طرح روستا - تعاون باید در راستای تقویت تعاونی‌های موجود در روستاها باشد.

 

حسین جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اجرای طرح تعاون - روستا توسط اداره‌کل کار، تعاون و رفاه‌اجتماعی، اظهار کرد: تعاونی‌هایی که در اجرای این طرح ایجاد می‌شود باید در راستای تقویت و تحکیم تعاونی‌های موجود در روستاها باشد.

 

این مسئول ادامه داد: اگر تعاونی‌های جدید بتوانند در راستای دیگر تعاونی‌های موجود در روستاها فعالیت خود را آغاز کنند، برنامه‌های تعیین شده زودتر به نتیجه نهایی و هدف پیش‌بینی شده می‌رسد.

 

وی با تاکید بر بازتعریف نقش روستاها، افزود: در اجرای طرح هادی در روستاها باید به بازتعریف نقش روستاها توجه کرد تا روستاها ماهیت و جایگاه خود را در جامعه از دست ندهند.

 

جعفری خاطرنشان کرد: با اجرای طرح هادی در روستاها برخی به دنبال خارج کردن واحدهای تولیدی محدودی که در روستاها وجود دارند و عمدتا به بخش‌های کشاورزی مربوط می‌شوند، هستند که این مهم به معضلی تبدیل شده است.

 

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان، یادآور شد: بر اساس تعریف روستا محیطی فرهنگی، اجتماعی و تولیدی است ولی با این وجود با اجرای طرح هادی در برخی روستاها واحدهای تولیدی با مشکل مواجه شده‌اند.

 

وی تصریح کرد: با اجرای طرح تعاون - روستا، مشکلاتی که برای واحدهای تولیدی در داخل روستاها ایجاد شده، ایجاد خواهد شد و اگر تعاونی‌ها در راستای تقویت دیگر تعاونی‌ها ایجاد نشود، این مشکل تشدید خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: