• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-5591-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

بازگشت سه دانش‌آموز روستای ولیس طارم به مدرسه


سرپرست اداره آموزش و پرورش شهرستان طارم گفت: با تلاش راهبر آموزشی و مدیر مدرسه یک دانش‌آموز بازمانده از تحصیل و دو دانش آموز ترک تحصیل کرده دوباره راهی مدرسه شدند.


یعقوب رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، سه دانش‌آموز روستای ولیس طارم با پیگیری‌های مکرر و همچنین با کمک دهیار و رئیس انجمن اولیا و مربیان مدرسه ورضایت اولیا پا به مدرسه گذاشته و دوباره به تحصیل علم و دانش در کنار دیگر دانش‌آموزان مشغول شدند.


وی تاکید کرد: در همین راستا با پیگیری‌های به عمل آمده و تلاش‌های صورت گرفته، زمینه جذب کودکان بازمانده از تحصیل در سال تحصیلی جاری فراهم شده که انتظار می‌رود با مساعدت سایر همکاران علاوه بر دانش‌آموزان جذب شده، تمامی کودکان لازم التعلیم در جاهایی که از تحصیل محروم هستند جذب مدارس شوند.


این مسئول با اشاره به فعالیت‌های آموزش و پروش شهرستان در زمینه جذب دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل نسبت به سال گذشته، اظهار کرد: در این زمینه اقدامات مؤثری صورت گرفته ایت که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به طرح موضوع در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان، شورای معاونین مدیران، جلسه راهبران آموزشی و پیگیری بخشداران و دهیاران اشاره کرد.


وی تاکید کرد: یکی از مهم‌ترین دلایل بازماندگی و ترک تحصیل کودکان شهرستان فقر اقتصادی خانواده‌ها است.


رئیس آموزش و پرورش شهرستان طارم با اشاره به اینکه در حال حاضر 5 خوابگاه در شهرستان برای دانش‌آموزان فعال است، اظهار کرد: این خوابگاه‌ها شامل 2 خوابگاه مرکزی دخترانه و پسرانه، 2 دبیرستان شبانه‌روزی و یک مدرسه راهنمایی شبانه روزی پسرانه هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: