• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-5084-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

بازار خودروی زنجان همچنان در رکود


رئیس اتحادیه مشاورین خودروی زنجان، از رکود بازار خودرو در زنجان خبر داد و گفت: در هفته‌های گذشته شاهد افزایش قیمت انواع خودروی داخلی و خارجی بودیم.

 

محرمعلی قنبری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه بازار فروش خودروهای خارجی در بازار زنجان خوب است، افزود: خریداران رغبت بیشتری برای خرید این نوع خودروها را دارند. هر چند طی هفته‌های گذشته به علت بسته شدن ثبت سفارش این خودروها شاهد افزایش قیمت‌ها در حدود 20 میلیون تومان بودیم ولی با تصمیم اخیر، کمی از تلاطم در بازار این خودروها کاسته شده است.

 

وی تصریح کرد: البته باید به این نکته نیز توجه داشت که خودروهای تولید شرکت‌های داخلی نیز در حال‌ حاضر نیز با افزایش قیمت در بازار مواجه بودند که دلیل این امر عدم عرضه خودرو به بازار توسط شرکت‌های خودروساز بود که با آغاز عرضه قیمت‌ها تا حدی کاهش پیدا کرده است.

 

این فعال صنفی در ادامه به کاهش قیمت برخی خودروهای تولید داخل نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به فروش ویژه خوروسازان داخلی قیمت‌ها در برخی مدل‌ها کاهش داشته است، هر چند رکود بازار را نیز نباید فراموش کرد.

 

وی در ادامه به پدیده دلال‌بازی در حوزه کاری خود اشاره کرد و افزود: در معامله خودرو در برخی موارد نقش دلالان پررنگ است، اما باید اذعان کرد که نمی‌توان جلوی این پدیده را نه تنها در زنجان، بلکه در تهران نیز گرفت.

 

این فعال بازار خودرو اذعان کرد: تاکنون نتوانسته‌ایم با دلالان بازار خودرو در زنجان برخورد مناسبی انجام دهیم. البته کار خاصی نیز در این زمینه نمی‌توان انجام داد، زیرا با وضعیت فعلی بازار، امكان برخوردهای جدی با این افراد وجود ندارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: