• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-5184-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان:

ایجاد اشتغال در روستا، مهاجرت معکوس را به همراه دارد


مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: ایجاد اشتغال در روستاها، مهاجرت معکوس را به همراه دارد.

 

هدایت صفری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: تاکنون بخش‌های مهمی از زیرساخت‌های لازم برای روستاها ایجاد شده است ولی باید برای ایجاد اشتغال در روستاها، برای جلوگیری از افزایش حاشینه‌نشینی در شهرها، چاره‌ای اندیشیده شود.

 

این مسئول با اشاره به طرح روستا - تعاون توسط اداره‌کل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان، ادامه داد: اگر این طرح به درستی اجرا شود به خاطر اشتغالی که برای روستائیان ایجاد می‌شود، شاهد مهاجرت معکوس خواهیم بود.

 

وی با اشاره به طرح‌هایی که کمیته امداد در بخش اشتغال‌زایی در روستاها ایجاد می‌کند، افزود: ادارات و دستگاه‌هایی که در این بخش فعالیت می‌کنند، می‌توانند با همکاری کمیته امداد، از موازی‌کاری جلوگیری کنند.

 

صفری با اشاره به اجرای طرح تعاونی بومی‌سازی شده توسط کمیته امداد، خاطرنشان کرد: طرح تجمعی با مالکیت انفرادی نام دارد که قبلا در استان‌های دیگر اجرا شده و موفق نیز بوده است.

 

وی با اشاره به این‌که برنامه ابلاغی کمیته امداد استان زنجان طی امسال در حوزه اشتغال‌زایی برای مددجویان ساکن مناطق محروم و روستایی استان، 620 فرصت شغلی است، تصریح کرد: خوشبختانه با فعالیت اثربخش در حوزه اشتغال‌زایی برای مددجویان مناطق روستایی و محروم استان، برنامه پیش‌بینی‌شده در هشت‌ماهه امسال 176 درصد محقق شده است.

 

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان یادآور شد: مهارت‌آموزی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان در مناطق روستایی و محروم استان به‌ منظور زمینه‌سازی برای ایجاد اشتغال است، به طوری که در هشت ‌ماهه امسال 2261 مددجو در مناطق محروم و روستایی تحت آموزش‌های مهارت‌آموزی در رشته شغلی مورد علاقه خود قرار گرفتند.

 

به گزارش ایسنا، از ابتدای امسال 1357 فرصت شغلی جدید برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان با استفاده از تسهیلات اشتغال‌زایی و خدمات کاریابی ایجاد شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: