• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-5384-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان:

بیشتر معادن استان زنجان، کوچک مقیاس است


رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان گفت: بیشتر معادن استان زنجان کوچک مقیاس است.

 

مهدی حمیدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: امور غیرحاکمیتی در حوزه معادن توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت به سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان واگذار شده و این کارها در راستای خصوصی‌سازی و کوچک کردن بدنه دولت‌ها است.

 

این مسئول ادمه داد: معادن استان زنجان در مناطق دورافتاده واقع شده و نزدیک شهر نیست و علاوه ‌بر مشکل دور بودن این معادن مشکل دیگر این است که اکثر معادن استان کوچک مقیاس بوده و فقط معدن بزرگ سرب و روی انگوران در استان است که مقیاس بالایی دارد.

 

وی با اشاره به نقش موثر معادن در توسعه اقتصادی، خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که معادن نقش بسیار مهمی در توسعه اقتصادی استان دارند و باید در راستای حل مشکلات صاحبان معادن و معدنکاران اقدامات اساسی انجام داد و قوانین جدیدی با توجه به شرایط جدید و وضعیت معادن در راستای بهبود وضعیت معدن‌ها تصویب و اجرایی کرد و یکی از بزرگ‌ترین مشکل بهره‌برداران در حوزه فعالیت خود، وجود معارضان محلی و روستایی است که با فرهنگ‌سازی حل می‌شود.

 

حمیدی افزود: باید فرهنگ‌سازی کافی در زمینه فعالیت معدن به ویژه در بین روستاییان انجام شود و در صورت حمایت ارگان‌های ذی‌صلاح واحد فرآوری در کنار معدن ایجاد شده و با این اقدام هزینه‌ها هم کاهش می‌یابد و ارزش افزده بیشتری نصیب استان و معدن‌کاران زنجانی می‌شود.

 

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان، با اشاره به آمارهای جهانی، یادآور شد: بر اساس آمارهای جهانی هر یک شغل در معدن، 17 شغل پایین‌دستی را ایجاد می‌کند و بر این اساس و با توجه به سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در استان و با اکتشافات جدید می‌توان انتظار افزایش تعداد شاغلان در بخش معدن و صنایع معدنی را در استان داشت.

 

وی تصریح کرد: کشورها با داشتن نیروی انسانی کارآمد و ذخایر معدنی امید به توسعه دارند و ما در کشور و استان خود نیز هر دوی این محرک‌های توسعه‌ای را داریم و با استخراج معادن در زمان حاضر می‌توان برنده بازارهای جهانی فروش بود زیرا با بازگشت این مواد‌معدنی فروخته شده در آینده به چرخه بازیافت دیگر زمان فروش و بهره‌برداری از این معادن گذاشته است و دیگر بازاری برای عرضه وجود ندارد پس بهتر است در زمان حاضر با رعایت قوانین و ضوابط از بازارهای موجود نهایت استفاده را ببریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: