• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۳
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9610-3888-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

بانوی ملی‌پوش زنجانی:

ورزشکاران معلول مصداق بارز «معلولیت، محدودیت نیست» هستند


بانوی ملی‌پوش زنجانی گفت: «گذشت» یکی از درس‌های مهمی است که در طول فعالیت چند ساله‌ام در ورزش حرفه‌ای یاد گرفتم.

 

زینب حسنی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: ورزش یکی از مهم‌ترین ابزارها در تامین سلامت جسمی و روحی افراد به‌شمار می‌آید؛ نقشی که ورزش در جامعه معلولان ایفا می‌کند از اهمیت بسزایی برخوردار است؛ چراکه ورزشکاران معلول مصداق بارز «معلولیت، محدودیت نیست» هستند.

 

وی افزود: فعالیت ورزشی خود را در رشته‌های مختلف در هیئت جانبازان و معلولان استان زنجان شروع کردم، بیش از پنج سال به‌عنوان ورزشکار حرفه‌ای در دو رشته بسکتبال با ویلچر و دو و میدانی در میادین مختلف ملی و بین‌المللی حضور داشتم.

 

حسنی تصریح کرد: کسب عناوین گوناگون در رقابت‌های مختلف ثمره حضور چند ساله‌ام در عرصه ورزش حرفه‌ای است و امسال آبان‌ماه پس از پایان رقابت‌های آسیایی چین از حضور در ورزش ملی خداحافظی کردم.

 

وی یادآور شد: از خودگذشتگی یکی از مهم‌ترین درس‌هایی است که در چند سال فعالیت حرفه‌ای از ورزش فرا گرفتم که علاقمند هستم تا این درس را به جوانانی که به عرصه ورزش حرفه‌ای وارد می‌شوند منتقل کنم.

 

این ملی‌پوش زنجانی در ادامه گفت: ورزش حرفه‌ای دارای مشکلات و دشواری‌هایی است، شخصی که وارد این عرصه می‌شود باید از چنان توان و قدرتی در جهت پشت سر گذاشتن این مشکلات برخوردار باشد تا تمرکز خود را تنها به کسب نتیجه مناسب در مسابقات معطوف کند.

 

وی تصریح کرد: امیدوارم در آینده شاهد حضور بانوان ورزشکار استان در رشته‌های مختلف در ورزش معلولان باشیم؛ فعالیت در ورزش معلولان دارای مشکلات بسیار زیادی است و کسب نشان‌های مختلف برای ورزشکاران معلول در نگاه مردم از جایگاه بسیار زیادی برخوردار است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: