• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-5691-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

شهردار هیدج:

ممیزی املاک هیچ‌گونه هزینه‌ای برای شهروندان ندارد


شهردار هیدج گفت: ممیزی املاک هیچ‌گونه هزینه‌ای برای شهروندان ندارد و شهروندان به شايعات منتشر شده در این زمینه توجه نكنند.

 

مسعود امیدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: در حالی‌ که چند هفته از آغاز عملیات ممیزی املاک شهر هیدج سپری می‌شود، متاسفانه برخی شایعات بی‌پایه و اساس در این خصوص شنیده می‌شود که هدفی جز تخریب و تشویش اذهان عمومی ندارد.

 

وی با اشاره به اینکه انجام ممیزی املاک و به روز رسانی اطلاعات املاک و مستغلات شهر جهت تسریع و آسان‌سازی امور شهرداری، امکان ارایه خدمات جغرافیایی مربوطه در سیستم یکپارچه شهر سازی و نوسازی، توزیع عادلانه بودجه و اعتبارات باتوجه به نیازهای موجود در نقاط مختلف شهر، دسترسی سهل و سریع و بی‌واسطه شهرداری‌ها به داده‌های جغرافیایی املاک صورت می‌گیرد، افزود: باتوجه به گسترش شهر و ساخت و سازهای جدید در قسمت‌های مختلف شهر بایستی هرچند سال یک‌بار این اطلاعات به روز رسانی شود.

 

این مسئول تاکید کرد: آخرین ممیزی صورت گرفته املاک در شهر هیدج در سال ۱۳۸۶ بوده و پس از گذشت ۱۰ سال نیاز به بروز رسانی اطلاعات موجب شده تا شهرداری اقدام به انجام عملیات ممیزی کند.

 

امیدی افزود: متاسفانه اخیرا شنیده‌هایی از این دست که شهرداری بابت انجام ممیزی قرار هست مبلغی از شهروندان دریافت کند و یا با جمع‌آوری اطلاعات قصد افزایش عوارض شهری را دارد در برخی شبکه‌های اجتماعی و محافل مطرح است که کاملا بی‌پایه و اساس بوده و شهرداری بابت انجام ممیزی حتی تک ریالی از شهروندان دریافت نمی‌کند و این عملیات هیچ‌گونه بارمالی برای شهروندان نخواهد داشت.

 

شهردار هیدج گفت: ماموران ممیزی املاک شهرداری با مراجعه به درب منازل و ارائه کارت شناسایی اقدام به انجام ممیزی می‌کنند و در قبال این کار هیچ‌گونه وجهی دریافت نمی‌شود.

 

این مسئول با بیان اینکه انجام عملیات ممیزی دارای فرایندی زمان‌بر است، افزود: عملیات ممیزی شامل مطالعه و بررسی وضع موجود شهر از نظر تقسیمات شهری، حریم، سوابق، تعداد املاک، مطالعه و بررسی نقشه‌ها و طرح‌های موجود شامل نقشه‌های آماری، نقشه‌های تفکیکی، عکس‌های هوایی، طرح‌های هادی، تفضیلی و جامع، تبلیغات و آگاه‌سازی اهالی منطقه از انجام عملیات ممیزی و دلایل آن است.

 

امیدی بیان کرد: انجام مميزی در راستای محله‌بندی شهر، تامین تیم بلوک گردشی در سطح شهر، تقسیم‌بندی بلو‌ک‌ها، معابر و درج کد مخصوق روی هر بلوک و معبر، تنظیم و اصلاح کدگذاری، آغاز برداشت اطلاعات املاک و ثبت اطلاعات فرم‌های ممیزی در سیستم است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: