• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-5791-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

فرماندار شهرستان خرم‌دره عنوان‌ کرد:

زلزله؛ تلنگری بر ضرورت احیای بافت فرسوده


فرماندار شهرستان خرم‌دره گفت: بافت‌های فرسوده همواره در معرض خطرات ناشی از زلزله قرار دارند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت محمدی در جلسه هماهنگی و تشریح نحوه فعالیت ستاد بازآفرینی پایدار شهری خرم‌دره به با اشاره به اینکه نگهداری و بازآفرینی اماکن تاریخی و بافت‌های ارزشمند موجود درگذشته صورت گرفته و نسل کنونی از آن بهره‌مند می‌شوند، اظهار کرد: در عصر حاضر نیز می‌بایست نسب به بازآفرینی و حفاظت از ابنیه و تاسیسات موجود همت گمارده تا این بناها برای آیندگان نیز محافظت شود.

 

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت مقاوم‌سازی و احداث بناهای مستحکم جهت مقابله با حوادث غیرمترقبه، از جمله زلزله، عنوان کرد: احیا و بازآفرینی بافت‌های موجود به لحاظ تامین بخشی از نیاز مسکن شهروندان، رونق صنعت گردشگری، اشتغال‌زایی و ایجاد درآمد حائز اهمیت است.

 

فرماندار شهرستان خرم‌دره تاکید کرد: بافت فرسوده وضعیتی است که بنا به نوع مصالح و اســتحکام بناها و قدمت ساختمان‌ها به وجود آمده است و باید به عنوان بخشــی ثابت از برنامه‌های توســعه شــهری و اولویت اول در نوسازی و بهسازی مناطق شــهری و روســتایی قرار گیرد.

 

در ادامه این جلسه نیز شهردار خرم‌دره با اشاره به تدوین ضوابط طرح تفصیلی برمبنای طبقه اضافه در بافت فرسوده و ضرورت اطلاع‌رسانی تخفیفات برای بافت فرسوده است، عنوان کرد: ساماندهی و ارائه انشعاب گاز به سکونت‌گاه‌های غیررسمی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

 

عبدالعلی قاسم‌پور یادآور شد: احصای اطلاعات وضع موجود بافت‌های فرسوده توسط شهرداری خرم‌دره تا پایان دی‌ماه صورت می‌گیرد.

 

وی با اشاره به پاره‌ای از مشکلات کالبدی، اجتماعی و اقتصادی بافت‌های فرسوده، تصریح کرد: از جمله مهم‌ترین این مشکلات می‌توان به مغایرت نقشه بافت فرسوده با وضع موجود، کاربری اراضی در بافت فرسوده و عدم استقبال مالکین برای احیا و نوسازی بافت فرسوده را مطرح کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: