• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-2487-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

مدیر کل امور کتابخانه‌های عمومی استان زنجان:

مشارکت عمومی استان در اجرای طرح اهدای کتاب مطلوب است


مدیرکل امور کتابخانه‌های عمومی استان زنجان گفت: طی 10 ماهه سال‌جاری 40 هزار کتاب به کتابخانه‌های عمومی استان از سوی مردم اهدا شده که این بیانگر استقبال مطلوب مردم از اجرای طرح اهدای کتاب است.

 

امیرعلی نیک‌بخش در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: طرح «اهدای کتاب، اهدای دانایی» و «نذر کتاب» دو عنوان طرح مهم است که در راستای گسترش مشارکت همگانی در حمایت از کتابخانه‌های عمومی و استفاده عمومی از کتاب‌های مفید و ترویج سنت حسنه اهدای کتاب در استان زنجان برگزار می‌شود.

 

وی افزود: مشارکت خیرین در امر کتاب و اهدای کتاب یکی از موضوعات بسیار مهم محسوب می‌شود که در این ارتباط اقدامات مناسبی انجام گرفته است.

 

نیک‌بخش تصریح کرد: اهدافی که از اجرای طرح‌‌های «اهدای کتاب، اهدای دانایی» و «نذر کتاب» پیگیری می‌کنیم شامل برانگیختن احساس تعلق خاطر خانواده‌ها به ویژه نسل جوان به کتابخانه‌های عمومی است که در قالب این دو طرح، افراد کتاب‌های غیرضروری، مفید و قابل استفاده خود را به کتابخانه‌های عمومی استان هدیه می‌کنند.

 

این مسئول در ادامه گفت: در سال گذشته در قالب این دو طرح بالغ بر 100 هزار کتاب به کتابخانه‌های عمومی استان هدیه شده است که این آمار نشانگر استقبال خوب مردم استان از اجرای این طرح بوده است؛ طی 10 ماهه سال‌جاری و تاکنون 40 هزار کتاب به کتابخانه‌های عمومی استان اهدا شده است.

 

نیک‌بخش خاطرنشان کرد: امسال نیز شاهد اجرای طرح «اهدای کتاب، اهدای دانایی» در اسفندماه خواهیم بود که امیدواریم امسال نیز شاهد مشارکت بیش از پیش مردم در این طرح باشیم؛ اهدای کتاب از سوی مردم زمینه مطالعه کتاب‌های اهدا شده را در مناطق محروم برای سایر علاقه‌مندان به مطالعه فراهم خواهد کرد.

 

وی یادآور شد: طرح «اهدای کتاب، اهدای دانایی» از اول تا آخر اسفند به‌مدت یک ماه برگزار خواهد شد و مراسم اختتامیه این طرح نیز در فروردین‌ماه سال 97 در قالب گلریزان کتاب برگزار خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: