• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-5884-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

استاندار زنجان خبر داد:

سهم 285 میلیارد تومانی زنجانی‌ها از اعتبارات بخش اشتغال


استاندار زنجان گفت: سهم استان زنجان از اعتبار ایجاد اشتغال برابر با 285 میلیارد تومان است .

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری ظهر امروز در همایش از تولید و اشتغال مناطق روستایی، اظهار کرد: سهم استان زنجان از اعتبار ایجاد اشتغال برابر با 285 میلیارد تومان است که این منابع فقط در محل مورد نظر و تعریف شده خود به کار برده می‌شود و بر این مهم نظارت جدی می‌شود.

 

این مسئول ادامه داد: دفتر بازرسی استانداری بر روند اعطای این وام‌ها نظارت خواهد داشت و نحوه پرداخت اعتبارات را کنترل خواهد کرد ولی باید توجه داشت که نظارت اصلی با بخشداران و فرمانداران برای استفاده به‌جا و مناسب از این تسهیلات است.

 

وی با اشاره به منابعی که برای ایجاد اشتغال در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: 12 هزار میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال در نظر گرفته شده که این مبلغ صرفا برای ایجاد اشتغال است نه تامین نان و معاش مردم و این منابع نیز باید در جای خود استفاده شود.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان یادآور شد: تسهیلاتی که برای اشتغال در نظر گرفته شده، با نرخ سود تک‌رقمی است که این تسهیلات برای مناطق عشایری 4 درصد و مناطق روستایی 6 درصد محاسبه خواهد شد و این تسهیلات با نرخ سود پایین فقط در زمینه اشتغال در این مناطق هزینه خواهد شد و هیچ پرونده‌ای از طرح رونق نمی‌تواند از تسهیلات اشتغال استفاده کند.

 

درویش‌امیری تصریح کرد: تسهیلات ارائه شده در حوزه اشتغال‌زایی توسط بخش‌های مختلف استان به صورت مستمر پیگیری و نظارت خواهد شد و باید از فرصت پیش آمده برای حل مشکل بیکاری در جامعه نهایت استفاده را کنیم.

 

در ادامه این همایش، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: در سطح استان زنجان 91 هزار و 265 واحد مسکونی روستایی شناسایی شده تاکنون 46 هزار واحد مسکونی روستایی در سطح استان زنجان مقاوم‌سازی شده و از تسهیلات ویژه نوسازی و بهسازی مسکن استفاده کرده‌اند. همچنین در شهرهای زیر 25 هزار نفر هم 5000 واحد مسکونی در استان مقاوم‌سازی شده است.

 

سجاد صنعتی‌منفرد ادامه داد: تاکنون نزدیک به 50 درصد واحدهای روستایی این استان مقاوم‌سازی شده است که امیدواریم با ترویج فرهنگ مقاوم‌سازی ساخت و سازها در مناطق روستایی، این میزان افزایش یابد.

 

وی افزود: با توجه به آنالیزهای انجام شده، 153 روستا در استان زنجان روی گسل بوده وب یش از 18 هزار واحد مسکونی نیز در این روستاها بر روی گسل قرار دارند که از این تعداد تقریبا 5259 واحد مسکونی که 28 درصد واحدها را شامل می‌شود، مقاوم‌سازی شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: