• پنجشنبه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-23014-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان خبر داد:

ایجاد 1538 فرصت شغلی برای مددجویان


  مدیرکل کمیته امداد استان زنجان از ایجاد 1538 فرصت شغلی برای مددجویان طی امسال خبر داد .

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، هدایت صفری در جمع خبرنگاران با بیان این‌که این مشاغل با پرداخت 20 میلیارد و 242 میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی ایجاد شده است، اظهار کرد: ایجاد زمینه اشتغال ‌به کار برای گروه‌های مختلف مددجویی، از برنامه‌های مهم این نهاد است و با ایجاد اشتغال و فراهم شدن زمینه در آمدزایی، توانمندسازی قشر کم‌برخوردار تسهیل و تسریع  می‌شود. در همین راستا و طی امسال، 955 اشتغال پایدار از محل تسهیلات بانکی، 546 شغل از محل صندوق امداد ولایت و 37 شغل نیز از محل صندوق کار آفرینی امید ایجاد شده است.

 

این مسئول با تاکید بر این‌که مجموع فرصت‌های شغلی ایجاد شده طی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 138 درصد افزایش داشته است، ادامه داد: فرآیند اشتغال‌زایی برای جامعه هدف کمیته امداد در یک بازه زمانی مشخص انجام می‌شود و اشتغال و مهارت‌آموزی در مراکز فنی وحرفه‌ای، با شناسایی افراد مستعد و ارائه طرح اشتغال به موازات ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه ایجاد می‌شود. این در حالی است که نظارت‌های فنی و بازاریابی برای محصولات تولیدی، دو مولفه مهم برای برای پایداری مشاغل ایجاد شده به شمار می‌رود.

 

وی با بیان این‌که طرح‌های اشتغال ایجاد شده برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان در رشته‌های دامداری، کشاورزی، خدمات صنفی، صنعتی و تولیدی است، تصریح کرد: این فرصت‌های شغلی بارویکرد اقتصاد مقاومتی و بیشتر در مناطق محروم و کم‌برخوردار استان بوده است. همچنین سهم کمیته امداد استان از محل منابع بانکی برای ایجاد اشتغال طی امسال، 35 میلیارد و 600 میلیون تومان است و در تلاش هستیم تا با برنامه‌ریزی مناسب و شناسایی افراد  مستعد، صد در صد اعتبارات ابلاغی تا پایان امسال برای 2500 نفر جذب شود.

 

صفری از شناسایی و معرفی 1645 مددجوی واجد شرایط به بانک‌های عامل خبر داد و افزود: امیدوار هستیم که با همکاری مناسب بانک‌ها، زمینه اشتغال‌زایی مددجویان معرفی‌شده برای دریافت تسهیلات اشتغال از محل منابع بانکی فراهم شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: