• پنجشنبه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-4986-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

توسط دانشگاه علوم پایه محقق می‌شود؛

برگزاری چهارمین همایش منطقه‌ای تغییر اقلیم و گرمایش زمین


چهارمین همایش منطقه‌ای تغییر اقلیم و گرمایش زمین  در تاریخ 16 و 17 اسفند ماه سال 1396 در دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان برگزار خواهد شد .

 

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان،  پدیده تغییر اقلیم و‏ ‎ ‎ گرمایش زمین یکی از مباحث مهم و چالش برانگیز جهان در قرن بیست و یکم است. این پدیده جهان را در معرض ‏خطر چرخه‌های نامنظم، بحران منابع آبی، تغییرات آب و هوایی، خشک سالی، بالا آمدگی سطح آب ها، سیل و ... و در نهایت مهاجرت و ‏افزایش فقر قرار خواهد داد. به هر صورت، برای شناسایی و حل چالش‌های فرا‌روی، راهکارهای علمی و تخصصی وجود دارد که در جای ‏خود قابل بحث و بررسی هستند .

 

 

 در همین راستا، پژوهشكده تغيير اقليم و گرمایش،چهارمین همایش منطقه‌ای تغییر اقلیم و گرمایش ‏زمین را در تاریخ ١٦ و ١٧ اسفند ماه سال ١٣٩٦ در دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان را برگزار خواهد کرد .

 

 

در این همایش ‏پژوهشگران به بحث و تبادل دانش در زمینه‌های مرتبط با تغییر اقلیم و مشکلات ناشی از آن، اقلیم دیرینه و اقليم فرا رو، سازگاري با ‏اقليم، بحران منابع آب کشور و راه‌های مقابله با آن، انرژی‌های تجدیدپذیر، مدل‌سازی فرایندهای اقلیمی، کاربرد علوم ماهواره‌ای و علم ‏سنجش از دور در برآورد ساز و کارهای اقلیمی و راه‌هاي تخفيف آثار ناخواسته گرم شدن زمین می‌پردازند .

 

 

دبیر علمی این همایش، پروفسور یوسف ثبوتی است و علاوه بر ایشان، دکتر ابوالفضل رضایی، مسعود ساعت‌ساز، یوسفعلی عابدینی، مجید عباسی، علی‌اکبر موسوی‌موحدی و مصطفی نادری نیز دیگر اساتید و اعضای کمیته علمی این همایش هستند .

 

 

اعضای کمیته اجرایی نیز دکتر ابوالفضل رضایی و دکتر مصطفی نادری به‌عنوان دبیران اجرایی و سمیه میهن‌پرست نیز دیگر عضو این کمیته خواهد بود .

 

 

گفتنی است، پژوهشگران علاقه‌مند می‌توانند برای ثبت نام و دریافت اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع‌رسانی همایش مراجعه کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: