• پنجشنبه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-23714-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

مدیر کارگاه‌های پروژه جهان در شب در ایران:

جشنواره عکس نجوم در سال آینده بین‌المللی می‌شود


مدیر کارگاه‌های پروژه جهان در شب در ایران از برگزاری جشنواره عکس نجون در سال آینده به صورت بین‌المللی خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله قمری‌نژاد در نشست خبری هفتمین کارگاه و نمایشگاه عکاسی نجومی با یادآوری اینکه هفتمین نمایشگاه عکاسی نجوم از 2 تا 4 اسفندماه امسال در زنجان برگزار خواهد شد، افزود: برای این نمایشگاه پیش‌بینی پذیرش 100 نفر خارج از استان و حضور پرشور زنجانی‌ها را کرده‌ایم. برای ما مهم است که زنجان در این رویداد توانمند ظاهر شده و فقط میزبان و برگزارکننده این برنامه نباشد.

 

وی در خصوص محورهای این جشنواره اظهار کرد: هفتمین رویداد توآن در زنجان با سه محور اصلی عمق آسمان به همراه آسمان شب و نیز بخش جنبی جشنواره که شامل عکاسی طبیعت و جاذبه‌های گردشگری و میراث‌فرهنگی برگزار خواهد شد.

 

این مسئول با اشاره به اینکه سه محل برای ارائه عکس‌ها تعیین شده است، ادامه داد: مجموعه میراث‌فرهنگی که ظرفیت ارزشمندی برای برگزاری این رویداد به‌شمار می‌رود، به همراه مجموعه تاریخی فرهنگی کارخانه کبریت و علوم‌پایه زنجان سه محلی است که قرار است شاهد برگزاری این رویداد جذاب باشیم. همچنین سه فضای نمایشگاهی خواهیم داشت که بهترین‌های عکاسی نجوم در آن به نمایش گذاشته خواهند شد.

 

قمری‌نژاد با بیان اینکه بعد از اجرای چندین دوره رویداد توآن، امروز این تجربه را کسب کرده‌ایم که این دوره را به بهترین شکل برگزار کنیم، اظهار کرد: این برنامه در یک نگاه کلی برای آشنایی بیشتر عموم جامعه با آسمان در شب در نظر گرفته شده و بر این باور هستیم که تا به امروز ثبت جاذبه‌های مختلفی از شگفتی‌های آسمان از بهترین عکاسان نجوم ایران اتفاق افتاده است.

 

وی با اشاره به اینکه با برگزاری این رویداد، جاذبه‌های آسمان و زمین با هم تلفیق می‌شوند، تصریح کرد: متاسفانه زیبایی‌های آسمان در عصر حاضر به دلیل آلودگی‌هایی که به دست خودمان ایجاد شده، دیده نمی‌شود و با این کار، دیدن این زیبایی‌ها را از فرزندان و آیندگان گرفته‌ایم. امروز به دلیل برخی مشکلات، آسمان هیچ جاذبه‌ای ندارد، در حالی که آسمان پر از رمز و راز بوده و همواره شگفتی‌ساز است.

 

این پیشکسوت عکاسی با یادآوری اینکه قرآن کریم نیز تفکر در آسمان‌ها را بارها به ما توصیه کرده است، خاطرنشان کرد: «توآن» این فرصت را به وجود آورده است تا این زیبایی‌ها که از دید بسیاری از مردم پنهان است، با برگزاری نمایشگاهی، در معرض دید عموم قرار گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: