• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-2987-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

یک نویسنده:

بانوان دست به قلم، دغدغه «مفید بودن» دارند


یک نویسنده گفت: «مفید بودن» یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های حضور بانوان در عرصه نویسندگی است.

 

ربابه شاه‌مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: حرفه نویسندگی همچون سایر حرفه‌ها دارای مشکلات خاصی است، به‌خصوص برای بانوان نویسنده که در این عرصه فعالیت می‌کنند.

 

وی افزود: بانوانی که در عرصه نویسندگی فعالیت دارند، با توجه به سختی‌هایی که این حرفه دارد، باید قادر باشند به سایر مسئولیت‌های خود نیز از جمله همسرداری، خانه‌داری، فرزندپروری و رسیدگی به وظایف محوله در جامعه نیز بپردازند.

 

شاه‌مرادی تصریح کرد: مفید بودن در جامعه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های بانوان نویسنده محسوب می‌شود که خوشبختانه با توجه به این دغدغه در جامعه حضور پررنگی دارند ولی این قشر در این عرصه نسبت به آقایان از محدودیت‌هایی برخوردار هستند.

 

این نویسنده، یادآور شد: محدودیت‌هایی که قشر بانوان نویسنده با آن مواجه هستند بیشتر به دلیل برخورداری از روحیات، شأن و جایگاهی است که خداوند متعال در قرآن به بانوان عنایت کرده است که این جایگاه بیانگر عظمت شأن بانوان است که نباید خدشه‌دار شود.

 

شاه‌مرادی در ادامه افزود: برخی از محدودیت‌ها نیز در مواجهه با محدودیت برای بانوان نویسنده ایجاد می‌شود، به طور مثال بانوان نویسنده در استخراج منابع، بهره‌گیری از استاد راهنما و مشاور نسبت به نویسندگان آقا با محدودیت مواجه هستند و در بسیاری مواقع بانوان با پذیرفتن این محدودیت‌ها آثار خود را به‌صورت مستقل تهیه می‌کنند که چنین آثاری هم از کیفیت کافی برخوردار نیستند.

 

وی تصریح کرد: خوشبختانه امروز فضای فعالیتی بانوان در عرصه پژوهش و تحصیل گسترده شده است، به‌ طوری که بانوان محقق و پژوهشگر می‌توانند جهت گذراندن دوران مطالعاتی خود به نقاط مختلف جهان مهاجرت کنند.

 

شاه‌مرادی خاطرنشان کرد: هر اندازه تلاش در سالم نگه ‌داشتن محیط در عرصه فعالیت بانوان در جامعه در بخش‌های چون دانشگاه و محیط‌های کاری انجام می‌گیرد ولی متاسفانه برخی عوامل موجب سلب امنیت بانوان در این محیط‌ها می‌شود که لازم است در بخش‌های مختلف به این عوامل پرداخته شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: