• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-3087-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

«دیوار» نقد می‌شود


دبیر انجمن ادبی اشراق زنجان، از برگزاری بیست و سومین جلسه نقد کتاب این انجمن خبر داد و گفت: کتاب «دیوار» اثر ژان پل سارتر از ادبیات فرانسه این هفته با حضور علاقه‌مندان مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت.

 

علی‌اصغر اوجاقلو در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: بیست و سومین جلسه نقد کتاب انجمن ادبی اشراق به کتاب «دیوار» اثر ژان پل سارتر از ادبیات فرانسه اختصاص یافته است، این جلسه یکشنبه 24 دی‌ماه از سوی علاقه‌مندان به ادبیات مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت.

 

وی افزود: برنامه نقد و بررسی کتاب از ابتدای سال جاری آغاز شده و پیش از این در دی‌ماه سه کتاب «مردی با کبوتر» نوشته رومن گاری، «سقوط» نوشته آلبر کامو و «مرگ آرام» نوشته سیمون دو بووار از سری کتاب‌های ادبیات فرانسه جلسه نقد این کتاب‌ها برگزار شده است.

 

اوجاقلو تصریح کرد: «دیوار» آخرین کتاب مورد بررسی در دی‌ماه است و شرکت برای عموم در جلسه نقد کتاب آزاد بوده و علاقه‌مندان به این برنامه می‌توانند از ساعت 16 تا 18 عصر یکشنبه، در فرهنگسرای امام خمینی (ره) زنجان، طبقه دوم، کلاس کارگاه شعر حضور یابند.

 

«دیوار» یکی از بزرگ‌ترین آثار داستانی ژان پل سارتر است که مشتمل بر 5 داستان کوتاهی است و این نویسنده در طول عمر خود نوشته است. این کتاب در سال 1939 منتشر شد و بلافاصله شهرت و موفقیتی برایش به ارمغان آورد. این داستان‌ها با زمینه هستی‌گرایانه خود بازتاب‌دهنده عقاید فلسفی سارتر در مورد تعهد و رستگاری از طریق هنر است. داستان‌های کتاب به ترتیب دیوار، اتاق، اروستراتوس، صمیمیت و کودکیِ یک رهبر نام دارد. برجسته‌ترین داستان این مجموعه همان داستان «دیوار» است که نام کتاب هم از آن گرفته شد است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: