• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-24814-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار زنجان:

نگاه مردم در شرایط بحرانی به امدادگران هلال‌احمر است


استاندار زنجان اظهار کرد: در هر حادثه غیر مترقبه‌ای که رخ می دهد، اولین گروه خدمت‌رسان هلال‌احمر است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری ظهر امروز در همایش تجلیل از امدادگران، داوطلبان و جوانان فعال در زلزله اخیر غرب کشور با اشاره به گسترش روزافزون جمعیت، افزود: این گسترش جمعیت موجب دخالت انسان در سرنوشت طبیعت، هوا و دریا می‌شود. ضمن اینکه دخالت انسان‌ها می‌تواند به شیوه موثر و غیرموثر باشد.

 

وی ادامه داد: در برخی از حوادث بشر دخالت داشته و سرنوشت تلخی را رقم می‌زند و گاهی دخالت‌ها حوادث و سوانحی را موجب می‌شود که غیرقابل جبران است.

 

استاندار زنجان خاطرنشان کرد: ایران سرزمین پرحادثه‌ای به ولحاظ وقایع طبیعی است و این در شرایطی است که جمعیت هلال‌احمر در حوادث همواره آمادگی خود را نشان داده است و در هر حادثه غیر مترقبه‌ای که به وقوع می‌پیوندد، اولین گروه خدمت‌رسان، جمعیت هلال‌احمر است و باید اذعان کرد در این شریط نگاه مردم به امدادگران هلال‌احمر است.

 

استاندار زنجان افزود: مردم ایران امدادگران را به عنوان یار همیشگی خود می‌شناسند و در حادثه اخیر نیز این جمعیت امید را به زلزله‌زدگان کرمانشاه برگرداند.

 

در ادامه این مراسم، مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان نیز با اشاره به خلاصه‌ای از عملکرد جمعیت هلال‌احمر در استان کرمانشاه، گفت: به محض وقوع حادثه اعلام فراخوان شد و تمام امدادگران و پرسنل اداری در پایگاه‌های امداد و نجات حضور پیدا کردند و تشکیل جلسه ستاد مدیریت بحران و پیرو آن مراحل اعزام امدادگران به مناطق زلزله‌زده انجام گرفت و تجهیزات مورد نیاز به محل اعزام شد.

 

شهرام میرزایی افزود: به محض ابلاغ، تیم جمعیت هلال‌احمر گروهی متشکل از 33 امدادگر و تیم‌های واکنش سریع، جهت آواربرداری و تیم جستجو با سگ به منطقه اعزام شد و 16 روز کاری را در منطقه حضور داشتند.

 

وی گفت: شهرستان دالاهو و بخش مرکزی و بخش ریجاب مطابق تقسیم‌بندی به جمعیت هلال‌احمر استان زنجان واگذار شده بود که همکاران در این مناطق حضور پیدا کردند و اقدامات لازم را انجام دادند. در طول این مدت به 2111 خانواده آسیب‌دیده اسکان اضطراری برپا شد و در کنار آن دفترچه‌های امدادی در جهت توزیع اقلام 72 ساعته و جیره خشکی یک ماهه سالم توزیع شد.

 

میرزایی افزود: همچنین برای توزیع اقلام امدادی مناسب، هماهنگی‌های انجام شده با سازمان امداد و نجات کشور و 2636 تخته چادر و 4948 تخته پتو و 10 تن پوشش نایلون چادر و 11 هزار و 300  تن غذای کنسرو شده توزیع شده است.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: در کنار این بحث، کمک‌های مردمی را داشتیم که حضور مردم برای حمایت از زلزله‌زدگان کرمانشاه پررنگ بود که موجب دلگرمی است در این مدت در سطح استان بالغ بر 7 میلیارد تومان کمک‌های غیرنقدی و کمک‌های نقدی بالغ بر 250 میلیون تومان بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: