• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-25014-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

اختصاص 3 میلیارد ریال برای تامین آب صائین‌قلعه


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان، از اختصاص 3 میلیارد ریال اعتبار برای تامین آب شهر صائین‌قلعه در سال‌جاری خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از روابط‌عمومی شرکت آبفای زنجان، علیرضا جزءقاسمی در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر صائین‌قلعه، از اختصاص 3 میلیارد ریال اعتبار برای تامین آب شرب شهر صائین‌قلعه خبر داد و افزود: از این میزان اعتبار تاکنون 990 میلیون ریال تخصیص داده شده و این طرح همچنان ادامه داشته و در دست اجرا است.

 

وی با بیان این مطلب که کم‌ترین میزان آب بدون درآمد در میان شهرهای استان با 16.2 درصد به صائین‌قلعه اختصاص دارد، گفت: این میزان در استان در حدود 23 و در کشور 25 درصد است.

 

این مسئول با اشاره به اینکه در استان زنجان 21 شهر با جمعیتی بالغ بر 711 هزار نفر تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب قرار دارند، تصریح کرد: در شهر صائین‌قلعه نیز 5000 مشترک با جمعیتی بالغ بر 13 هزار نفر از خدمات شرکت آب و فاضلاب استان زنجان استفاده می‌کنند.

 

جزءقاسمی به مشکلات و تنگناهای مالی شرکت آب و فاضلاب به عنوان یک شرکت خصوصی که بر درآمدهای خود اتکا دارد اشاره و خاطرنشان کرد: با این وجود آب پایدار برای تمام شهرهای استان همیشه برقرار بوده و خط قرمز شرکت که بهداشت آب بوده را مورد توجه قرار داده‌ایم.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان به پی‌ریزی طرح‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت برای تامین آب پایدار شهرهای استان اشاره کرد و افزود: برای شهر صائین‌قلعه نیز در کوتاه‌مدت حفر و بهره‌برداری از یک حلقه چاه، در میان‌مدت بازسازی و اصلاح شبکه این شهر و احداث یک باب مخزن 5000 مترمکعبی و در درازمدت حفر و تجهیز چاه دیگری برای تامین آب شهر صائین‌قلعه در نظر گرفته شده است.

 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر مخزن آب شهر صائین‌قلعه 2000 مترمکعب ظرفیت دارد، گفت: این شهر 3000 مترمکعب کسر مخزن دارد که برای رفع این کمبود یک مخزن 5000 مترمکعبی با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال پیش‌بینی کرده‌ایم.

 

جزءقاسمی، میزان اعتبار پیش‌بینی شده برای اداره آبفای صائین‌قلعه در سال 97 را نیز معادل 3 میلیارد و 260 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: با توجه به نیازهای مشترکین صائین‌قلعه‌ای و قول‌هایی که برای تامین آب این شهر به نماینده مجلس شورای اسلامی داده بودیم، منابع و پشتیبانی تامین آب صائین‌قلعه قبل از تخصیص ردیف‌های مالی اختصاص یافته تامین و عملیات آن اجرایی شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: