• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-25114-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان خبر داد:

فعالیت 37 دستگاه دوربین‌ نظارت تصویری در محورهای استان زنجان


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان، از فعالیت 37 دستگاه دوربین نظارت تصویری در محورهای استان خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، ایرج دست‌نشان در جمع خبرنگاران با بیان این‌که ثبت سرعت لحظه‌ای و میانگین خودروهای عبوری حتی در صورت عدم تخلف از مزایای استفاده از دوربین‌های نظارت تصویری به شمار می‌رود، اظهار کرد: با تلاش و برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده توسط مرکز مدیریت راه‌های استان و دیگر زیرمجموعه‌های اداره‌کل، در حال حاضر نظارت ترافیکی، شناسایی وقایع و حوادث جاده‌ای، دریافت به موقع اطلاعات بر خط و تردد در محورهای مواصلاتی استان با استفاده از دوربین‌های نظارت تصویری، سامانه‌های ترددشمار و سایر سامانه‌های هوشمند امکان‌پذیر است.

 

این مسئول همچنین از کسب رتبه چهارم کشوری توسط مرکز مدیریت راه‌های استان زنجان خبر داد و تصریح کرد: سنجش عملکرد مراکز مدیریت راه‌ها بر اساس معیارهایی چون مدیریت و نظارت بر سامانه‌های ترددشماری، دوربین‌های نظارت تصویری، ثبت تخلفات سرعت، توزین هنگام حرکت، مدیریت ناوگان امدادی، تلفن 141، ثبت سوانح و وقایع و نیز تابلوهای ترافیک‌نما و پیام متغیر انجام می‌شود و خوشبختانه استان زنجان درجمع‌بندی رتبه‌های ارزیابی مرکزمدیریت راه‌ها تا پایان آبان امسال، رتبه چهارم را کسب کرده است.

 

وی با بیان این‌که در مجموع 62 دستگاه ترددشمار و 31 سامانه ثبت تخلفات در محورهای استان فعال هستند، افزود: سیستم‌های حمل و نقل هوشمند ITS  تحولات شگرفی را در زمینه بهبود عملكرد، كارایی، بهره‌وری و ایمنی حمل و نقل به دنبال داشته است. در ایران نیز طی دهه‌های اخیر، كاربرد سیستم‌های هوشمند در حمل و نقل شهری و بین شهری توسعه چشمگیری پیدا كرده است. به همین‌خاطر می‌توان اذعان کرد که بهره‌گیری از تجهیزات و فناوری‌های جدید و به روز درجاده‌ها و راه‌اندازی سامانه‌های هوشمند حمل ونقل در دنیای کنونی امری اجتناب نا‌پذیر است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: