• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-25814-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان تاکید کرد:

لزوم استفاده از ظرفیت دانش‌آموزان در فعالیت‌های حوزه سلامت


معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: بهتر است از ظرفیت دانش‌آموزان در فعالیت‌های حوزه سلامت استفاده شود.

 

ذبیح‌الله تاراسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: در روزهای اخیر دوره آموزشی ارتقای سلامت و بلوغ نوجوانی برای مجریان مدارس منتخب شبانه‌روزی از مناطق چهارده‌گانه استان در پژوهشگاه ملاصدرای زنجان برگزار شده است.

 

این مسئول ادامه داد: در طرح ارتقای سلامت و بلوغ نوجوانی به بیش از 1200 دانش‌آموز مدارس شبانه‌روزی مناطق محروم استان آموزش‌های لازم در زمینه ارتقای سلامت وبلوغ نوجوانی، ویژگی‌های دوران بلوغ و نوجوانی، مشکلات و آسیب‌های احتمالی و راه‌های کنترل و مدیریت مشکلات و آسیب‌های دوران بلوغ و نوجوانی ارائه شده است.

 

وی با بیان اینکه در راستای آموزش‌های داده شده و در جهت ارتقای سلامت جسمانی، بسته‌های بهداشتی در بین دانش‌آموزان توزیع می‌شود، افزود: امسال طرح ارتقای سلامت و بلوغ نوجوانی در همه مناطق چهارده‌گانه و از هر منطقه یک آموزشگاه شبانه‌روزی و از مدارس دوره اول و دوم متوسطه دخترانه و پسرانه اجرا می‌شود.

 

تاراسی خاطرنشان کرد: بعد از برگزاری دوره آموزشی ملزومات بهداشتی تهیه شده توسط اداره سلامت و تندرستی از قبیل مسواک، خمیردندان، نخ دندان، حوله و ... جهت توزیع در بین دانش‌آموزان مشمول طرح تحویل کارشناسان مناطق و مجریان طرح، شد.

 

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان، یادآور شد: در آموزش و پرورش علاوه‌بر مربیان بهداشت از ظرفیت دانش‌آموزان نیز در فعالیت‌های مرتبط با سلامت نیز استفاده شده است، زیرا معتقدیم اگر این موضوع به خوبی توسط دانش‌آموزان آموخته شود در خانواده‌ها نیز ظهور می‌یابد.

 

وی تاکید کرد: امیدواریم سواد سلامت در کشور بالا رود و فعالیت‌هایی همچون تحرک و توجه به عادت‌های غذایی به رفتار عادتی تبدیل شود و این موضوع فقط با آموزش در دوران کودکی و به‌کارگیری آن از کودکی محقق می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: