• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-26014-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بهزیستی استان زنجان:

وسایل کمک‌توان‌بخشی باید استاندارد شود


مدیرکل بهزیستی استان زنجان تاکید کرد: وسایل کمک‌توانبخشی باید استاندارد شود.

 

محمد محمدی‌قیداری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان این‌که ساخت و ارائه وسایل کمک‌توانبخشی، باید بر اساس ضوابط واستانداردسازی صورت پذیرد، اظهار کرد: پرداخت مستمری، صدور مجوز برای راه‌اندازی مراکز غیردولتی، تامین وسایل کمک‌توانبخشی و صدور بیمه مددجویان به عنوان چهار فرآیند اصلی در حال بازنگری است و بهزیستی تلاش می‌کند که خدمات بهینه‌ای به مددجویان و جامعه هدف ارائه کند. در همین راستا، بخشی ازخدمات مانند توانبخشی، تخصصی بوده و به استانداردسازی نیاز دارد.

 

این مسئول ادامه داد: در حال حاضر، 152 فرایند سازمان به عنوان عناوین اصلی فعالیت بهزیستی، شناسنامه‌دار است و بر اساس استانداردسازی صورت می‌گیرد؛ در واقع تحلیل فرایندهای استانداردسازی شده، همه ساله در شش ماه اول و دوم سال بررسی و گزارش‌گیری می‌شود و در نهایت در چرخه بهبود قرار می‌گیرد. علاوه بر این، بهزیستی از جمله دستگاه‌هایی است که خدماتی نظیر غربالگری شنوایی نوزادان، غربالگری تنبلی چشم در سنین 3 تا 6 ساله و مشاوره‌های مربوط به اختلالات ژنتیک را جهت پیشگیری از معلولیت و متناسب با استانداردهای لازم ارائه می‌دهد.

وی یکی از مهم‌ترین دلایل معلولیت در جامعه را وقوع حوادث رانندگی و غیراستاندارد بودن خودروها و جاده‌ها برشمرد و افزود: انجام هرگونه بازنگری واصل فرآیندها با نظارت ستاد مرکزی و در قالب کمیته‌های منطقه‌ای صورت می‌گیرد و همه فرایندهای سازمانی بر اساس تهیه شناسنامه خدمات و کددار کردن آن‌ها استانداردسازی شده است. خوشبختانه این منتج به شفاف‌سازی توام برای مددکار و مددجویانی می‌شود که خدمات را دریافت می‌کند.

 

محمدی‌قیداری با تاکید بر این‌که هر چه خدمات ارائه شده از شاخص‌های استاندارد پیروی کند، به همان میزان تعداد افراد بیشتری تواتمند شده و از چرخه حمایت خارج می‌شوند، تصریح کرد: استاندارسازی به این معنی است که همه حوزه‌های خدمات‌رسان از فرمول مشخصی پیگیری می‌کنند و با کنترل کمیت، در راستای بهبود کیفیت اقدام می‌کنند. در حال حاضر نیز زیرساخت‌ها برای پذیرش پرونده‌ها آماده‌سازی شده است.

 

به گزارش ایسنا، در حال حاضر 24 هزار و 381 نفردرسامانه خدمات الکترونیکی بهزیستی استان زنجان ثبت شده‌اند. از این تعداد نیز 7066 نفر مستمری‌بگیر هستند و مابقی از سایر خدمات موردی این نهاد حمایتی بهره‌مند می‌شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: