• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-26114-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

جهادگر در هر جایگاهی باشد برای او میدان جهاد است


جهاد و سنگر تنها در جنگ سخت‌افزاری خلاصه نمی‌شود بلکه جهادگر در هر جایگاهی باشد برای او میدان جهاد است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، شهید ناصر خلیلی در سال 1341 در روستای پاپایی شهرستان زنجان متولد شد. پدرش بنا بود و به جز ناصر سه پسر و دو دختر داشت، وی از همان کودکی در دامان خانواده و با احکام و شریعت اسلامی آشنا شد.

 

چهار ساله بود که به اتفاق خانواده به شهر زنجان مهاجرت کردند و در منطقه جاوید زنجان ساکن شدند، ناصر سپس به مدرسه ابتدایی خاقانی رفت و پس از آن وارد مدرسه راهنمایی فره‌وشی شد و مقطع متوسطه را در هنرستان فنی به اتمام رساند و موفق به اخذ دیپلم در رشته راه و ساختمان شد.

 

ناصر پس از گرفتن دیپلم به حوزه نظام وظیفه گروهان ژاندارمری زنجان جهت اعزام به خدمت مقدس سربازی مراجعه و پس از تلاش‌های زیاد (به‌علت از قلم افتادن نام‌ش در گروه مشمولین خدمت) به خدمت اعزام شد.

 

در دوره آموزش به‌علت انحراف انگشت دست راست که ناشی از سوختگی در دوران کودکی بود از خدمت سربازی معاف شد که پس از بازگشت در شغل آزاد مشغول به کار شد.

 

ناصر در سال 1361 به صورت حق‌التدریس در آموزش و پرورش استخدام و جهت خدمت به مناطق روستایی به قیدار اعزام شد. همیشه در این فکر بود که بتواند راه بهتری را جهت پیشبرد اهداف عالیه انتخاب کند ولی با پشتکار و جدیت توانست در سال 1363 در رشته کاردانی نقشه‌برداری دانشگاه تبریز پذیرفته شود و در کنار تحصیل عضو فعال انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز شود.

 

وی سرانجام از طریق انجمن اسلامی دانشجویان به ستاد پشتیبانی جنگ جهاددانشگاهی اصفهان که مستقر در اهواز بود رفته و شروع به احداث راه یا کانال و پل کردند در عملیات والفجر 8 شرکت کرد.

 

ناصر در آن عملیات مسئولیت ساخت پدافند رزمی رزمندگان بر عهده‌ شد. وی هنگامی که با موتورسیکلت مشغول سرکشی به امورات محوله و کار سایر رزمندگان بود در 16 فروردین‌ماه سال 65 بر اثر اصابت ترکش خمپاره به ناحیه پیشانی مجروح و در حین انتقال به بیمارستان به شهادت رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: