• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-26214-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

رئیس پلیس فتای زنجان:

کاربران به تبلیغات انتشار یافته در فضای مجازی اعتماد نکنند


رئیس پليس فتای زنجان، از شناسایی و دستگیری عامل برداشت غیرمجاز از حساب بانکی در زنجان خبر داد و گفت: حفظ و نگه‌داری اطلاعات شخصی و بانکی یک ضرورت است که متاسفانه برخی از شهروندان از این موضوع غفلت می‌کنند.

 

سرهنگ محمد‌علی آدینه‌لو در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: در پی دریافت شکوائیه مبنی بر کلاه‌برداری از طریق یکی از شبکه‌های اجتماعی با درج آگهی مهاجرت به کشور انگلستان مبادرت به کلاه‌برداری مبلغ معلوم از احدی از شهروندان کرده بود، موضوع ضمن تشكیل پرونده، تا كشف و شناسایی و دستگیری عامل یا عاملین مربوط به بزه انجام شده در دستور كار كارشناسان این پلیس قرار گرفت.

 

وی خاطر‌نشان کرد: با اقدامات فنی و شیوه شگرد‌های خاص پلیسی، متهمین به هویت‌های معلوم در یکی از استان‌های هم‌جوار شناسایی، با اخذ دسنور قضایی، متهمین از سوی پلیس فتای زنجان جلب شدند.

 

آدینه‌لو ادامه داد: دربازجویی‌های اولیه متهمین منکر هرگونه بزه ارتکابی می‌شدند ولی پس از مواجهه شدن با مستندات و مدارک جمع‌آوری شده از سوی کارشناسان این پلیس به بزه ارتکابی معترف شدند.

 

این مسئول گفت: متهمان با درج و انتشار آگهی مهاجرت به خارج از کشور و پس از سوء استفاده از اعتماد قربانیان با دریافت اطلاعات شخصی آن‌ها اقدام به کلاه‌برداری از افراد می‌‌کردند.

 

وی با بیان اینکه دقت و هوشیاری مهم‌ترین روش برای مهار و خنثی کردن طرح‌های کلاه‌برداری است، گفت: از کاربران انتظار داریم به تبلیغاتی که از طریق فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی می‌شود اعتماد نکرده و به هیچ وجه اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.

 

رئیس پلیس فتای استان زنجان از شهروندان خواست تا در صورت مواجهه با هر گونه موارد مشکوک، آن را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 و یا وب‌سایت پلیس فتا، بخش ارتباطات مردمی‌ گزارش کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: