• چهارشنبه ۲۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-5486-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

در بخش فیزیک مواد موسسه ماکس‌پلانگ گوتینگن آلمان؛

استاد تمام فیزیک دانشگاه علوم‌پایه زنجان به‌عنوان مدیر علمی انتخاب شد


استاد‌تمام فیزیک ماده‌ چگال در دانشگاه آکسفورد، به عنوان مدیر علمی بخش فیزیک مواد زنده در پژوهشگاه دینامیک و خودسامان‌دهی موسسه ماکس‌پلانک گوتینگن آلمان انتخاب شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، رامین گلستانیان از دانش‌آموختگان دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان و استاد‌تمام فیزیک ماده‌ چگال در دانشگاه آکسفورد، به‌عنوان مدیر علمی بخش فیزیک مواد زنده در پژوهشگاه دینامیک و خودسامان‌دهی موسسه ماکس‌پلانک گوتینگن آلمان انتخاب شده است و هدایت و راه‌اندازی این بخش از پژوهشکده را از ماه مارس سال ۲۰۱۸ میلادی آغاز خواهد کرد.

 

گلستانیان به عنوان مدیر علمی فیزیک مواد زنده در موسسه ماکس‌پلانک آلمان انتخاب شد. وی دارای مدرک کارشناسی فیزیک از دانشگاه صنعتی شریف و مدارک کارشناسی ارشد و دکتری فیزیک ماده‌ چگال از دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه‌زنجان (از اولین دانش‌آموختگان دکتری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان) است.

 

وی دوره پسادکتری را در موسسه فیزیک نظری کاوالی در دانشگاه کالیفرنیا سانتاباربارا گذراند. همچنین علاوه بر تدریس در دانشگاه‌های معتبر اروپایی نظیر دانشگاه آکسفورد و دانشگاه شفیلد، جوایز معتبر بسیاری از جمله پیرژیل دوژن از مجله فیزیک اروپا در سال ۲۰۱۷ و هال‌وک از انجمن مشترک فیزیک فرانسه و انگلستان در سال ۲۰۱۴ را دریافت کرده است.

 

این استادتمام در ایران نیز علاوه بر تدریس و مدیریت دانشکده فیزیک در دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان، موفق به کسب جایزه برترین دانش‌آموخته شناخته ‌شده جهانی در مراسم گرامی‌داشت ۵۰ سالگی دانشگاه صنعتی شریف شده ‌است.

 

عمده فعالیت علمی وی در زمینه فیزیک ماده ‌چگال، فیزیک آماری سیستم‌های غیرتعادلی و بیوفیزیک مواد فعال است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: