• دوشنبه ۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-1491-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

فرماندار شهرستان خرم‌دره خبر داد:

اختصاص 52 هکتار از اراضی خرم‌دره برای احداث گلخانه


فرماندار شهرستان خرم‌دره، از اختصاص 52 هکتار از اراضی کشاورزی روستاهای پلاس و خلیفه‌لو برای احداث گلخانه خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت محمدی شامگاه دیروز در جلسه کمیته اشتغال شهرستان خرم‌دره با اشاره به مصرف زیاد آب در کشت صیفی و سبزیجات به روش غرقابی، اظهار کرد: در حال حاضر سمت و سوی بسیاری از کشورها از جمله کشورهای حاشیه خلیج‌فارس به در کشت سبزی و صیفی‌جات به سمت و سوی کشت‌های گلخانه‌ای است.

 

وی با اشاره به اینکه علی‌رغم دارا بودن کشورمان از آب و هوای مطلوب توجه چندانی به کشت گلخانه‌ای وجود ندارد، اظهار کرد: ایجاد گلخانه‌ها برای کشت برخی از محصولات علاوه بر اینکه موجب اشتغال‌زایی می‌شود، مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی را نیز به دنبال دارد.

 

فرماندارشهرستان خرم‌دره از اختصاص 52 هکتار از اراضی کشاورزی روستاهای پلاس و خلیفه‌لو این شهرستان برای احداث گلخانه نیز خبر داد و افزود: تسهیلات خوبی نیز برای متقاضیان راه‌اندازی گلخانه در نظر گرفته شده است و حتی این تسهیلات تا سقف 500 میلیون تومان نیز پرداخت می‌شود.

 

وی در ادامه با اشاره به مورد غفلت واقع شدن حوزه گردشگری در ایجاد اشتغال در کشور، اظهار کرد: کشور ما در حوزه گردشگری جز شش کشور برتر در زمینه آثار تاریخی و دیدنی قرار دارد، اما متاسفانه سهمی که از درآمدزایی در این حوزه دارد، اندک است.

 

محمدی با تاکید بر اینکه در حال حاضر توریسم به عنوان یک صنعت مطرح است، تصریح کرد: مشکلات موجود در حوزه گردشگری بیشتر زیر ساختی و فرهنگی است که باید اهتمام لازم در زمینه حل آن صورت گیرد.

 

فرماندار شهرستان خرم‌دره با اشاره به اینکه شهرستان خرم‌دره دارای جاذبه‌های گردشگری و طبیعت بکر و دل‌انگیزی است، تصریح کرد: برای حل مشکلات حوزه گردشگری در شهرستان امسال گام‌های خوبی برداشته شد که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به اخذ مجوز ساخت هتل و مجتمع‌های گردشگری اشاره کرد.

 

وی با تاکید بر اینکه برخلاف صنایع که نیاز به سرمایه بالایی دارند در گردشگری با هزینه اندک نیز می‌توان اشتغال ایجاد کرد، افزود: از متقاضیان در زمینه احداث ابنیه گردشگری حمایت می‌شود.

 

این مسئول با اشاره به اینکه کمبود بودجه یکی از مشکلات عمده‌ای است که دولت با آن دست و پنجه نرم می‌کند، تصریح کرد: بخشی از این مشکل با انصراف افراد ثروتمند که نیازی به یارانه ندارند قابل حل است.

 

وی با اشاره به اینکه در شهرستان خرم‌دره ماهانه بیش از 3 میلیارد تومان یارانه پرداخت می‌شود، تاکید کرد: اگر کسانی که احتیاج ندارند از دریافت یارانه انصراف دهند می‌توان منابع حاصله را صرف امور دیگر به ویژه در حوزه عمران و اشتغال کرد.

 

محمدی، شفاف‌سازی بودجه را یکی از سیاست‌های دولت عنوان کرد و افزود: با شفاف‌سازی بودجه درآمدها و محل صرف بودجه مشخص شد.

 

فرماندار خرم‌دره با تاکید بر اینکه اگر همه قوا در کنار هم قرار نگیرند مشکل اشتغال در کشور حل نمی‌شود، تصریح کرد: دود به حاشیه کشیدن دولت در چشم همه می‌رود لذا همه باید به دولت در پیشبرد اهداف خود کمک کنند.

 

وی با اشاره به حمایت از اشتغال روستایی توسط دولت، تاکید کرد: در همین راستا امسال دولت سه میلیارد دلار در بحث تسهیلات اشتغال‌زایی در روستاها پیش‌بینی کرده است که سهم شهرستان خرم‌دره هشت و نیم میلیارد تومان است که این اعتبارات شناور است.

 

محمدی با اشاره به سود کم این تسهیلات، یادآور شد: سود در نظر گرفته شده برای این تسهیلات 4 تا 6 درصد سود تسهیلات و برگشت آن نیز سه الی چهار سال است.

 

وی حمایت نکردن از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی را یکی از حلقه‌های مفقوده اشتغال عنوان کرد و گفت: باید زمینه برای حضور سرمایه‌گذارن بخش خصوصی فراهم شود و حمایت‌های لازم از آنها توسط مدیران دستگاه‌های اجرایی و کارگزارن فراهم شود.

 

این مسئول با تاکید بر اینکه گاهی بروکراسی‌های موجود موجب اداری موجب فرار سرمایه‌گذاران می‌شود، تصریح کرد: تعامل مدیران برای سرمایه‌گذاران نباید شعاری باشد بلکه باید در عمل این تعامل را نشان دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: