• چهارشنبه ۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-3091-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور عنوان کرد:

فعالیت بیش از 33 هزار دهیاری در کشور


معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: در حال حاضر 33 هزار 763 دهیاری در سطح کشور فعال است.

 

به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، سعیدرضا جندقیان شامگاه دیروز در جمع مردم روستای سوکهریز شهرستان خرم‌دره با بیان اینکه بهترین مدل توسعه در کشور در اطراف زنجان است، اظهار کرد: در شهرستان خرم‌دره نیز می‌توان یک همگرایی مطلق  و یکنواختی  در توسعه را به وضوح مشاهده کرد .

 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تعادل بیولوژیکی جمعیت در کشور به‌هم خورده است، اظهار کرد: مدل‌های توسعه در کشور نیز از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست .

 

جندقیان با اشاره به نقش دهیاران در روستاها، تصریح کرد: در راستای بهبود وضعیت دهیاران چهار گام برداشته شده است که اگر مصوبه آن در هیئت دولت تصویب شود، قسمت عمده‌ای از مشکلات دهیاران از جمله بیمه حل خواهد شد .

 

این مسئول با اشاره به اینکه در حال حاضر 33 هزار 763 دهیاری در سطح کشور فعال است، عنوان کرد: بدنه دولت قادر به تحمل استخدام این همه دهیار نیست و راهکار برای تامین امنیت شغلی دهیاران نیز استخدام نیست .

 

وی با اشاره به اینکه 70 درصد شوراهای روستایی ما دیپلم یا زیر دیپلم هستند که مطلوب نیست، تاکید کرد: مردم توانمند شورای توانمند انتخاب می‌کنند و شورای توانمند نیز دهیاران توانمند انتخاب می‌کنند .

 

جندقیان با بیان اینکه از ابتدای سال 82 سال تاسیس دهیاری‌ها تا پایان شهریور 96، مبلغ 13 هزار میلیارد تومان به دهیاری‌ها پول تزریق شده است، اظهار کرد: 73 درصد منابع تزریق شده یعنی مبلغ 9 هزار 400 میلیارد تومان در دولت تدبیر و امید بوده است .

 

  وی در ادامه با تاکید بر اینکه دولت به دهیاران تحصیل کرده و توانمند نیاز دارد، بیان کرد: اگر دهیاران طرحی دارند که دهیاری‌ها را به درآمد پایدار می‌رساند باید این طرح‌ها ارائه شود که حمایت‌های لازم از آنها صورت می‌گیرد .

 

وی از مشارکت مردم به عنوان ارکان اصلی توسعه روستاها یاد کرد و افزود: مردم باید با مشارکت در امور روستایی به رشد و توسعه روستاها کمک کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: