• پنجشنبه ۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-7114-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان تاکید کرد:

طناورز؛ طرح تحرک و نشاط دانش‌آموزان

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: اجرای طرح طناورز سبب تحرک و نشاط در دانش‌آموزان می‌شود.

 

ذبیح‌الله تاراسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، در رابطه با طرح طناورز، اظهار کرد: طرح ملی طناورز متشکل از دو بخش طنا - ورز است و طنا مخفف کلمه طناب و کلمه ورز به معنای اهتمام به ورزش است و مفهوم کلی آن ورزش کردن با طناب برای کسب تندرستی، نشاط و آمادگی بدنی است.

 

این مسئول با بیان اینکه جامعه هدف این طرح شامل همه دانش‌آموزان پایه چهازم ابتدایی مدارس کشور است، ادامه داد: طرح طناورز، طرحی است که در قالب ساعت درس تربیت‌بدنی مدارس اجرا می‌شود به طوری که در وحله اول مجری طرح در مدرسه (در صورت موجود بودن ) معلم متخصص تربیت بدنی است و در غیر این صورت آموزگار کلاسی همان پایه مسئولیت اجرای طرح را به عهده دارد.

 

وی افزود: در این طرح دانش‌آموزان به صورت علمی و تحت نظر مربیان کارآزموده حداقل به مدت 20 دقیقه و در 15 نوع مهارت و گرایش‌های این طرح، اقدام به طناب زنی می‌کنند.

 

تاراسی خاطرنشان کرد: این طرح موجب تحرک و نشاط و شادابی دانش‌آموزان می‌شود و اگر دانش‌آموزان در مقطع ابتدایی از نظر جسمی و روحی تقویت شوند مسلما در مقاطع راهنمایی و دبیرستان بازخوردهای مثبتی در پی خواهد داشت همچنین افزایش سطح آگاهی جسمانی عمومی بدن، تعادل و هماهنگی بین اعصاب و عضلات بدن، کمک به کاهش وزن و ایجاد تناسب اندام، ایمن و کم خطر و قابل اجرا در کلیه فصول از ویژگی‌های طرح طناورز است.

 

معاون تربیت‌بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، یادآور شد:کم‌هزینه بودن و بدون نیاز به فضا و امکانات خاص، قابلیت اجرا به صورت انفرادی و گروهی و ریتم‌پذیری و قابل هماهنگی با موزیک از دیگر ویژگی‌های طرح طناورز است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: