• پنجشنبه ۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-7614-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

نماینده عالی دولت در استان زنجان:

اتفاق دیدگاه‌ها در حوزه مشارکت زنان به یک اصل تبدیل شود


نماینده عالی دولت در استان زنجان تاکید کرد: اتفاق دیدگاه‌ها در حوزه مشارکت زنان باید به یک اصل در جامعه تبدیل شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، اسدالله درویش‌امیری در نشست مشترک با بانوان استان، با تاکید بر اینکه باید جامعه با تدبیر کامل اداره شود، افزود: همه باید در اجرای دقیق و کامل قانون اساسی با محوریت مقام معظم رهبری تلاش کنند تا جوانان به آینده کشور امیدوار شوند.

 

وی با بیان اینکه بیش از 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد، گفت: همه اقشار جامعه با گذشت این 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، انتظار و توقع دارند که همه تصمیمات با تدبیر کامل اتخاذ شود.

 

این مسئول در زمینه تحقق حقوق شهروندی در جامعه، اظهار کرد: حقوق تمامی اقشار، اقوام و حتی ادیان در قانون اساسی پیش‌بینی شده است و باید در راستای عملیاتی کردن آن، گام‌های اساسی برداشته شود و همه در سایه اجرای قانون اساسی از امنیت و احترام برخوردار باشند.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان در ادامه با بیان اینکه دریافت یارانه از سوی اقشار پردرآمد جامعه با روح عدالت سازگاری ندارد، افزود: قطع یارانه اقشار مرفه جامعه و افزایش مبلغ دریافتی اقشار آسیب‌پذیر و نیازمند، از مهم‌ترین برنامه‌ها و رویکردهای دولت دوازدهم در این زمینه است.

 

استاندار زنجان با اشاره به برخی مطالبات و انتظارات بانوان در استان و کشور از دولت، تصریح کرد: اتفاق دیدگاه‌ها در حوزه مشارکت زنان باید به یک اصل در جامعه تبدیل شود و برای تامین حقوق تمامی زنان در کشور نیازمند یک اتفاق نظر و وحدت رویه هستیم تا دیدگاه‌های مدیران عالی کشور در جامعه عملیاتی شود.

 

درویش‌امیری با اشاره به اینکه اداره‌کل امور بانوان استانداری مرکز شغل‌یابی نیست و نمی توان این نهاد حاکمیتی را مسئول پاسخ‌گویی به تمام نیازهای بانوان دانست، اظهار کرد: با توجه به سنگینی بدنه دولت، امکان جذب و استخدام تمامی بانوان فعال جامعه در دستگاه‌های دولتی وجود ندارد.

 

وی وجود معضل بیکاری در استان و کشور را امری انکارناپذیر عنوان کرد و افزود: باید با تلاش مضاعف و رفتاری منطقی از بحران بیکاری که ناشی از انباشت بیش از 13 سال اخیر در جامعه است به نحو صحیح و مطلوبی عبور کرد.

 

استاندار زنجان با انتقاد از روند جذب نیروی انسانی در دستگاه‌های اجرایی در طول تصدی دولت‌های نهم و دهم، خاطرنشان کرد: نمی‌توان به جذب بی‌حساب نیرو در ادارات دولتی پرداخت و با سنگینی بدنه دولت نمی‌توان توقع نظام اداری پویا و توسعه همه جانبه در کشور را انتظار داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: