• پنجشنبه ۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-7714-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

نماینده عالی دولت در استان زنجان:

همه اقشار باید از ظرفیت‌های اقتصادی کشور بهره‌مند شوند


نماینده عالی دولت دراستان زنجان گفت: در جامعه اسلامی همه اقشار باید از امکانات و ظرفیت‌های اقتصادی کشور بهره‌مند شوند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری ظهر امروز در بازدید از کمیته امداد استان زنجان با بیان این‌که یکی از نشانه‌های انقلاب اسلامی، توجه به جامعه نیازمند کشور از همان آغازین روزهای پیروزی انقلاب است، اظهار کرد: از مواردی که امروز جزو رویکردهای اصلی کمیته ‌امداد به شمار می‌رود، می‌توان اشتغال‌زایی برای افراد تحت پوشش را نام برد؛ در واقع خوداشتغالی جامعه هدف باید زودتر از این‌ها در ماموریت‌های کمیته‌امداد قرار می‌گرفت و متولیان باید به جای نان دادن، نان درآوردن را به جامعه کم‌برخوردار آموزش می‌دادند.

استاندار زنجان با تاکید بر این‌که این نهاد انقلابی برای حمایت از محرومان و مستضعفان راه‌اندازی شده است، ادامه داد: یکی از اقدامات مهم در راستای توانمندسازی جامعه هدف، تعامل با بانک‌های عامل برای پرداخت تسهیلات است و خوشبختانه کمیته‌امداد در این مسیر گام‌های مهمی برداشته است؛ در واقع کمیته امداد باید روز به روز از مسیر توزیع پول و کمک بلاعوض جدا شود و فاصله بگیرد و این مهم فقط با ایجاد اشتغال محقق می‌شود.

 

وی افزود: بسیار بر ما گوارا بود که بعد از چهل سال، فقری در کشور وجود نداشته باشد. نگاه معمار کبیر انقلاب اسلامی نیز نهادینه کردن عدالت اجتماعی، فقرزدایی و برخورداری آحاد جامعه از ظرفیت‌های اقتصادی کشور بود. اگر نگاه عمیقی به قانون اساسی داشته باشیم، رویکرد نگارندگان قانون اساسی فقرزدایی بوده و هست.

 

درویش‌امیری با تاکید بر این‌که از بین رفتن اختلاف طبقاتی از دیگر اهداف نهضت اسلامی بود، تصریح کرد: جمهوری اسلامی بنا نهاده شد که تبعیض و اختلاف طبقاتی از بین برود و هرجا جامعه و مردم احساس کنند اختلاف طبقاتی وجود دارد به این معنی است که از عدالت اجتماعی فاصله گرفته‌ایم و به آرمان‌های امام خمینی (ره) دست نیافته‌ایم.

 

وی افزود: در جامعه اسلامی همه اقشار باید از امکانات و ظرفیت‌های اقتصادی کشور بهره‌مند شوند. جمهوری اسلامی اگر در مسیر صحیح و دقیق حرکت کند و از ظرفیت کامل منابع کشور استفاده کند، می‌توانیم روزی را شاهد باشیم که کمیته امداد به ارتقای وضعیت اقتصادی جامعه هدف حرکت می‌کند. نظام اسلامی از فقیرپروی خوشش نمی‌آید و در چنین نظامی فقیرپروری مذمت می‌شود.

 

درویش‌امیری خاطرنشان کرد: برخی مدیران خرسند و خوشحال هستند که بین فقرا پول توزیع می‌شود ولی در فرهنگ دینی ما فقیرپروی جای خوشحالی ندارد. باید فقرا را حمایت کنیم و نان درآوردن عزت‌مندانه را به آن‌ها آموزش دهیم. باید از خود سئوال کنیم که چرا برخی به نان شب محتاج هستند ولی خجالت می‌کشند که به کمیته امداد مراجعه کنند.

 

استاندار زنجان یادآور شد: حفظ کرامت و شرافت و حرمت انسان‌ها یکی از وظایف حاکمیت است و زمانی کرامت انسان را حفظ می‌کنیم که اگر چیزی به مردم می‌دهیم بر سرشان منت نگذاریم. طی 39 سال گذشته همیشه منت مردم بر سر ما بوده است و نباید این را فراموش کنیم. مردم ما را روی کار آورده‌اند تا جامعه را درست اداره کنیم و به درستی خدمت‌رسانی کنیم.

 

وی ادامه داد: طی سال‌های گذشته مردم به وظایف‌شان به درستی عمل کرده‌اند. طی حوادث و اغتشاشات اخیر اگر حضور و وظیفه‌شناسی مردم نبود اغتشاشات هنوز ادامه داشت. سزاوار نیست که با این مردم با بی‌مهری و کم‌لطفی و ذلیلانه رفتار کنیم. در حال حاضر میانگین جمعیت تحت پوشش کمیته امداد در استان زنجان پایین‌تر از میانگین کشوری است و این نقطه قوت سیاست‌های حاکم بر استان است.

 

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان نیز در ادامه گفت: از اقدامات مهم کمیته‌امداد استان زنجان در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی زمینه‌سازی برای فعالیت گروه‌های مختلف مددجویی در بازار کسب‌وکار حلال با ایجاد فرصت‌های شغلی برای جامعه هدف این نهاد است.

 

هدایت صفری با اشاره به این‌که رویکرد کمیته‌امداد در حوزه خدمت‌رسانی به جامعه هدف در کنار تأمین معیشت، توجه به ارتقای سطح فکری و فرهنگی جامعه هدف با ترویج سبک زندگی دینی بین آن‌ها است، افزود: ارتقای سطح باورهای دینی خانوارهای مددجویی تحت حمایت کمیته امداد با ارائه مشاوره‌ها و آموزش‌های لازم در این بخش با هدف تبدیل تهدیدها در حوزه آسیب‌های اجتماعی به فرصت‌‌ها توانمندسازی خانوارها انجام می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: