• جمعه ۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-385-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

امام جمعه ابهر تاکید کرد:

ضرورت بازخوانی حقایق تاریخ انقلاب اسلامی


امام جمعه ابهر با اشاره به سی و نهمین سالگرد ورود امام خمینی (ره) به ایران اسلامی، بر ضرورت بازخوانی مقایق تاریخ انقلاب اسلامی تاکید کرد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ابهر با بیان اینکه امروز باید چند نکته مهم را مورد توجه قرار دهیم، افزود: نکته اول، ضرورت بازخوانی حقایق تاریخ انقلاب اسلامی است و این مهم نیز از دو جهت حائز اهمیت است. نکته اول شناخت چهره واقعى رژيم فاسد ستم‌شاهى كه بيشتر به عمله و نوكرى حلقه به‏ گوش براى غربى‏‌ها به‏‌ويژه آمريكاى جنايتكار می‌ماند.

 

وی تصریح کرد: متاسفانه در بيان ذلت و خوارى و بردگى آن‏ روزها كمتر سخن گفته مى‏شود، در حالى ‏كه در سطح كشور حدود ۶۰ هزار مستشار آمريكايى جولان مى‏‌دادند و براى غارت ثروت ملى ايران از يكديگر سبقت مى‏‌گرفتند و از این گذشته براى حضورشان در ايران حق توحش نيز دريافت مى‏‌كردند. در آن دوران تنها سران و عوامل رژيم و وابستگان به شاه از همه‏ چيز برخوردار بودند و توده ملت به ‏دور از كم‌ترين امكاناتى به اميد نجات از خفقان و ظلم و چشيدن طعم آزادى لحظه‌شمارى مى‏‌كردند.

 

خطیب نمازجمعه ابهر با اشاره به دومین نکته‌ای که امروز باید مورد توجه قرار گیرد، اظهار کرد: دومین نکته حائز اهمیت در برهه کنونی، يادآورى آثار و بركات مادى و معنوى انقلاب اسلامى است که از آن جمله می‌توان به بازگشت عزت به كشور ايران و ملت سلحشور و غيور آن، توأم با استقلال و رهايى از بردگى قدرت‌هاى ظالم و زورگو و اقتدارى كه اكنون ايران را بر بام عزت جهانى قرار داده است، اشاره کرد.

 

رحیمی خاطرنشان کرد: در درك واقعيت اين اقتدار همين بس كه ملت ايران در چهار دهه مبارزه با آمريكا و رژيم صهيونيستى اسرائيل، بارها و بارها در عرصه‏‌هاى مختلف، بينى آن‏ها را به خاك ماليده است و به فضل الهى نصرت جبهه حق را به رخ دنيا كشيده است. آنچه در اين ‏راستا لازم به يادآورى است، نقل واقعيت‌هاى تاريخ براى نسل جوان است، نسلى كه بايد به مجاهدات و مبارزات پدران و پيشينيان خود افتخار کند؛ چراكه اين روزها يكى از اهداف دشمنان ملت ايران، تحريف تاريخ انقلاب و وارونه جلوه دادن آن است.

 

وی ادامه داد: نکته بعدی اینکه در حال حاضر اساسى‌‏ترين نياز كشور و ملت ايران، آرامش و اتحاد و انسجام ملى است، چه آن‏كه به‏ دليل برخى التهابات داخلى، بازار شايعات و نشر اكاذيب داغ‏‌تر از هر زمان و بسترهاى ايجاد نااميدى و القای ناكارآمدى نظام اسلامى نيز بيش از هر زمان فراهم است، كافى است نيم‏‌نگاهى به صف‏‌آرايى دشمنان داخلى و خارجى اعم از منافقان و سلطنت‌‏طلبان و ضدانقلاب خارج‏‌نشين و رسانه‏‌هاى ريز و درشتی كه طمع كرده‌‏اند بر كشور سربلندمان ايران، بياندازيم.

 

امام جمعه ابهر افزود: در اين شرايط آنچه که بايد مورد توجه خاص و عام قرار گيرد، تمركز بر روى مصالح و منافع ملى و تقويت انسجام و اتحاد حول محور منويات و هشدارها و هدايت‌هاى رهبر فرزانه انقلاب است و البته بيان و يادآورى دستاوردها و ثمرات تلاش‌ها، موفقيت‌ها و پيشرفت‌هاى گذشته علی‏‌رغم تحريم‌ها و تهديدها و فتنه‏‌ها و دشمنى‏‌هاى پنهان و آشكار سران استکبار و عوامل منطقه‏‌اى و داخلى‏‌شان از ضرورياتى است كه بيان آن براى همه آحاد مردم به‏‌ويژه جوانان خالى از لطف نخواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: