• یکشنبه ۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-4591-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

فرماندار شهرستان خرم‌دره:

روحیه پاسخ‌گویی به مردم را بالا ببریم


فرماندار خرم‌دره گفت: باید روحیه پاسخگویی به مردم را بالا ببریم .

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت محمدی در جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی شهرستان خرم‌دره با اشاره به منشور حقوق شهروندی ابلاغی از سوی رئیس جمهور که برگرفته از قانون اساسی و قوانین موضوعه است، عنوان کرد: اجرای منشور حقوق شهروندی می‌تواند علاوه بر ارتقای احساس امنیت اجتماعی در جامعه، پرورش عمومی قانون‌مداری و رشد فرهنگ نظم و احترام به قانون و حفظ و صیانت از حریم خصوصی افراد ، مبنای همدلی و همزبانی و نهایتا جلب اعتماد بین مردم و مسئولان باشد .

 

وی هدف اصلی از ارزیابی‌ها در این خصوص را ارتقا سطح کیفی و کمی خدمات به مردم عنوان کرد و افزود: مسئولان باید روحیه پاسخگویی به مردم را بالا ببرند .

 

محمدی با تاکید بر اینکه امکان دسترسی مستمر شهروندان به مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی برای پاسخگویی و ارائه راهنمایی‌های لازم در چارچوب وظایف محوله از مصادیق حقوق شهروندی در نظام اداری است، تصریح کرد: خدمت بی‌منت توام با صدر و تعامل خوب با مراجعان باید در اولویت دستگاه‌های اجرایی باشد .

 

فرماندار خرم‌دره با اشاره به این مطلب که کم کاری یک دستگاه دستگاه‌های دیگر را نیز زیر سوال می‌برد، تاکید کرد: مدیران دستگاه‌ها ضمن اشرافیت اطلاعاتی باید حضور تمام وقت در اداره داشته باشند تا فرآیندهای اداری و پروسه زمانی خدمات را به حداقل برسانند .

 

 

وی با بیان اینکه آموزش مهارت‌آموزی و کارورزی که لازمه انجام درست کار و موفقیت دستگاه‌هاست باید به صورت در بین مدیران و کارکنان جریان داشته باشد، افزود: صرفه‌جویی در مصرف انرژی و مدیریت منابع به‌عنوان یک سرمایه که می‌تواند در کاهش هزینه‌ها و بالا بردن بهره‌وری موثر باشد از درخواست‌هایی است که در بازدیدهای دوره‌ای از سازمان‌ها مدنظر قرار خواهد گرفت و دستگاه‌های اجرایی به ویژه خدمت‌رسان می‌توانند برای معرفی الگو برای شهروندان، شهروندان صرفه‌جو در مصرف حامل‌های انرژی را معرفی کنند .

 

 

فرماندار خرم‌دره ایجاد پنجره واحد سرمایه‌گذاری توسط اداره محیط زیست را گامی موثر در جهت جلب و جذب سرمایه‌گذاری‌ها دانسته و اظهار کرد: مدیران باید با افزایش تعاملات بین بخشی و حذف بوروکراسی غیر ضرور زمینه بیش از پیش سرمایه‌گذاران را فراهم کنند تا سهم اشتغال خالص در شهرستان افزایش یابد .

 

در ادامه این جلسه نیز رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان خرم‌دره گفت: جمعیت هلال‌احمر کشورمان نماد صلح و خدمت در عرصه‌های مختلف بوده و داوطلبانه و بدون هیچ چشم داشتی با حس انسان دوستی ابراز وجود کرده است .

 

محمدرضا مرادی از پایگاه غزال خرم‌دره به عنوان یکی از ظرفیت‌های شهرستان یاد کرد و افزود: پایگاه غزال خرم‌دره به عنوان پنجمین پایگاه برتر کشوری شناخته شده است.

 

در ادامه این جلسه نیز مدیر توزیع برق شهرستان خرم‌دره افزود: از اهداف و سیاست‌های نوین سازمانی، توسعه خدمات الکترونیکی و بدون نیاز حضور مردم بوده اس.ت

 

محمدی باقری‌وند یادآور شد: در راستای توسعه خدمات الکترونیک سامانه‌های متعدد از جمله سامانه 121 سامانه اینترنتی، دفاتر پیشخوان و ICT روستایی کار خدمت رسانی به مردم را به‌عنوان یکی از مصادیق حقوق شهروندی انجام می‌دهند .

 

در ادامه این جلسه نیز رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان خرم‌دره افزایش سطح ایمنی و توسعه جاده‌ها و راه‌های مواصلاتی را از حقوق شهروندی عنوان کرد و گفت: موارد مربوط به شاخص‌های 9 گانه حقوق شهروندی از جمله در حوزه اطلاع‌رسانی و آموزش به طور شایسته صورت پذیرفته و در قالب مستندات در بازرسی‌ها ارائه شده است .

 

علیرضا وقفچی افزود: عملکرده اداره اهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان در 4 بخش پروژه‌های حوزه راه‌سازی و اجرای عملیات و احداث ابنیه فنی راه روستایی اسلام آباد به پیله ورین، پروژه‌های حوزه راهداری شامل تعریض جاده ترانزیت بین هیدج و نصیرآباد، عملیات ساماندهی و تعریض پل زیر گذر کمربندی و خدمات رسانی به سایر دستگاه‌ها از جمله شبکه بهداشت و درمان، عملیات راهداری، عملیات تعمیر و نگهداری و نظارت بر ساخت و سازهای حاشیه راه‌ها است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: