• یکشنبه ۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-11714-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان خبر داد:

هدف‌گذاری برای ایجاد بیش از 12 هزار فرصت شغلی در زنجان


مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان از هدف‌گذاری صورت گرفته برای ایجاد بیش از 12 هزار فرصت شغلی در زنجان خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمدرضا یوسفی ظهر امروز در نشست خبری با بیان اینکه هدف‌گذاری دولت برای ایجاد اشتغال در قالب‌های مختلف 970 هزار فرصت شغلی بوده است، افزود: با توجه به ظرفیت‌های استان زنجان، سهم استان از این تعداد فرصت شغلی در حدود 12 هزار 500 شغل است که قرار است در سه قالب توسعه رسته‌های منتخب، اشتغال حمایتی و مشوق‌ها محقق شود.

 

وی با اشاره به اینکه هدف‌گذاری صورت گرفته برای ایجاد اشتغال در قالب توسعه رسته‌های منتخب 7654 فرصت شغلی است، تصریح کرد: در مرحله اول، شاهد تخصیص اعتباری به میزان 100 میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی برای ایجاد و توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری بودیم. همچنین از محل منابع قرض‌الحسنه نیز مبلغ 192 میلیارد ریال برای حمایت از اشتغال در زمینه مشاغل خانگی در نظر گرفته شده است.

 

این مسئول با تاکید بر اینکه در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی، نظارت‌ها به صورت مستمر بوده و بررسی پرونده‌ها در این زمینه به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه «کارا» انجام خواهد گرفت، اظهار کرد: برای اینکه اعتبارات این بخش را به‌موقع دست متقاضیان برسانیم، کمیته شهرستانی را فعال کردیم تا بعد از تصویب طرح‌ها، به کمیته فنی در استان ارسال شود که این امر باعث خواهد شد تا شاهد تراکم پرونده‌ها در کمیته فنی نابشیم.

 

یوسفی در ادامه با اشاره به رسته‌های منتخب اولویت‌دار در حوزه اشتغال روستایی، افزود: صنایع‌ تبدیلی و تکمیلی محصولات کشاورزی، صنایع‌دستی، گردشگری، پوشاک و منسوجات، دامپروری، تولید محصولات ریخته‌گری آهن و فولاد، فرآوری زیتون، فناوری اطلاعات، شیلات، کفش و مصنوعات چرمی، فرش دستباف و دست‌بافته‌ها و ... از جمله رسته‌های منتخب اولویت‌دار در حوزه اشتغال روستایی به‌شمار می‌رود.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه اشتغال روستایی در دو بخش محقق خواهد شد، خاطرنشان کرد: بخش اول خویش‌فرمایی بوده و تکیه بر مشاغل خانگی و خوداشتغالی دارد که قرار است در این بخش بین 10 تا 20 میلیون تومان تسهیلات اعطا شود. بخش دوم مربوط به کارفرمایی بوده و خود به دو قسمت بنگاه‌های 2 تا 50 کارکن و بیش از 50 کارکن تقسیم می‌شود که در این بخش نیز برای بنگاه‌های نوع اول بین 20 میلیون تا 2.5 میلیارد تومان و برای بنگاه‌های نوع دوم نیز بین 2.5 تا 15 میلیارد تومان تسهیلات اعطا خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: