• چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-1085-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

استاندار زنجان در جمع خبرنگاران:

بومی بودن را نباید صرفا به معنای زنجانی بودن تلقی کنیم


استاندار زنجان به برنامه‌های دهه‌فجر امسال اشاره کرد و گفت: در حوزه صنعت ۷۶ طرح با ۲۱۸ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ریالی و ۲۶ میلیون یورو سرمایه‌گذری ارزی به بهره‌برداری خواهد رسید که باعث اشتغال ۱۱۵۶ جوان خواهد شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری در نشست خبری با بیان اینکه در آغاز چهلمین بهار آزادی قرار داریم، اظهار کرد: ۶۰۵ پروژه عمرانی در ایام‌الله دهه‌فجر در استان بهره‌برداری و یا آغاز به ساخت خواهد شد. برای این طرح‌ها ۵۲۶ میلیارد تومان اعتبار هزینه و یا تخصیص داده خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه در 40 سال گذشته اقدامات خوبی در کشور برای توسعه انجام شده است، تصریح‌کرد: در سیاست خارجی باید پذیرفت که گام‌های بزرگی برداشته شده است و امروز جایگاه ویژه‌ای در منطقه و جهان داریم و همه اذعان دارند که در منطقه بدون حضور ایران نمی‌‌شود تصمیم‌های بزرگ گرفت و این نشان از جایگاه کشورمان در این رابطه است.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان به شرایط ایران در حوزه نظامی در ۴۰ سال گذشته نیز اشاره کرد و گفت: قبل از انقلاب ظرفیت داخلی برای تولیدات نظامی وجود نداشت ولی در حال حاضر ۸۰ درصد امکانات نظامی بومی بوده و دانش در این حوزه بسیار رشد داشته و این امر با تکیه بر توان نیروهای‌مان رخ داده است.

 

وی به پیشرفت کشور در حوزه صنعت نیز اشاره کرد و یادآور شد: گام‌های بسیار خوبی در این حوزه برداشته شده است. فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان و حمایت از آن‌ها که نتایج بسیار خوبی در پی داشته است و مشاهده می‌شود که با فعالیت این شرکت‌ها جوانان به‌درستی به تولید وارد شده و عملکرد خوبی داشته است.

 

درویش‌امیری در ادامه با بیان اینکه اقدامات درخور توجه در حوزه راه در کشور نیز انجام شده است، گفت‌: مشاهده می‌شود که توجه به توسعه بزرگراه‌ها و خطوط ریلی باعث سهولت جابه‌جایی در کشور شده است. همچنین می‌توانیم به توسعه فضای شهری نیز اشاره داشته باشیم که قابل تامل است.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه نباید به‌طور مطلق عنوان کنیم که همه اقدامات انجام شده در این سال‌ها ثمربخش بوده است، افزود: اگر چنین فکری کنیم قطعا به تحلیل درست دست نخواهیم یافت، قطعا مشکلاتی بوده است و باید منطقی همه موارد از جمله موفقیت‌ها و ضعف‌ها را تحلیل کنیم.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان با بیان اینکه البته ۴۰ سال فرصت کمی برای کار نبوده است، ادامه داد: در این مدت باید کارهایی که عنوان شد انجام می‌‌گرفت ولی باید توجه داشت که ما با جنگ و تحریم نیز مواجه بودیم و این نکته را نباید از نظر دور داشت.

 

وی تصریح‌ کرد: در تحریم‌ها صادرات مختل شده بود ولی تلاش شد تا مشکلات تا حدودی برطرف شود. امیدواریم با تکیه بر هم‌دلی و هم‌افزایی گام‌های موثرتر و بلندتری را برای توسعه کشور و استان برداریم؛ چراکه معتقدیم ملت ایران شایسته بهره‌مندی از توسعه است.

 

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توسعه روستایی در استان طی سال‌های گذشته، اظهار کرد: در توسعه روستایی کارهای خوبی در کشور و به تبع آن استان انجام شده است که نمونه آن بهره‌مندی 77.5 درصدی روستائیان استان از نعمت گاز است و در ایام پیش‌ رو نیز 58 روستای دیگر به شبکه گاز وصل خواهند شد. در این بخش می‌توان به بهره‌مندی بخشی از زمین‌ها روستایی از سیستم آبیاری نوین نیز اشاره کرد که تحت حمایت دولت کشاورزان موفق شدند از این خدمت نیز بهره‌مند شوند.

 

وی به مشکلات جامعه روستایی کشور نیز اشاره کرد و یادآور شد: بخش عظیمی از کشاورزان فقط در فصل زراعت مشغول به کار هستند، در حالی که می‌توان با حمایت از اشتغال روستایی در سایر فصول نیز از توانمندی این قشر بهره برد و دولت در همین راستا و برای حمایت از شغل جایگزین امسال برای رفع این مشکل ۱۲ هزار میلیارد تومان برای توسعه اشتغال پایدار روستایی در نظر گرفته است.

 

درویش‌امیری در بخش دیگری از سخنان خود، در رابطه با حوادث دی‌ماه، گفت: اگر بپذیریم که اشکالاتی وجود داشته و این را صادقانه عنوان کنیم قطعا مردم آن‌را قبول خواهند کرد. قبول داریم بیکاری یکی از بزرگ‌ترین مشکلات جامعه است و این موضوع تاثیر زیادی بر زندگی خانواده‌ها دارد. باید گونه‌ای عمل کنیم که مردم مشکلات اقتصادی را احساس نکنند ولی اگر با این موضوع سیاسی برخورد شود قطعا حل نخواهد شد. معضل بیکاری اگر به تسویه حساب سیاسی منجر شود به نتیجه نخواهیم رسید. همه علل را باید در کنار هم دید. اینکه دولت را مقصر بدانیم دردی را دوا نمی‌کند.

 

وی در ادامه با بیان اینکه اگر در استان کوچک‌ترین فساد مالی و اداری دیده شود با آن برخورد کرده و رسانه‌ها نیز موارد را بیان کنند، گفت: من هرگز در مقابل این تصمیمات کوتاه نخواهم آمد. دلیلی ندارد کسی را که دست آلوده دارد و پاک‌دست نیست بر مسند اداری بگذاریم. اگر باشد حتما برخورد خواهد شد. در رابطه با تغییر مدیران نیز باید عنوان کرد همیشه در حوزه مدیریت در حال خانه‌تکاتی هستیم.

 

استاندار زنجان به موضوع بومی و یا غیربومی بودن مدیران نیز اشاره کرد و گفت: درخواست ما این است که در ارتباط با مدیران آن‌قدر به مسئله بومی و غیربومی بودن مدیران دامن زده نشود و بومی بودن را نباید صرفا به معنای زنجانی بودن تلقی کنیم، بلکه همه کسانی که در اقلیم استان قرار دارند بومی زنجان بوده و از همه توان باید استفاده کرد؛ چرا عده‌ای فقط زنجانی‌ها را بومی تلقی می‌کنند که این به مصلحت استان نیست. این باعث واگرایی بوده و آثار سو دارد. استان زنجان یعنی ۸ شهرستان و من انتظار ندارم از رسانه‌ها به این فرهنگ دامن بزنند. این باعث کند شدن کارها می‌شود. باید در رفتار سیاسی و مدیریتی گونه‌ای رفتار کنیم که استان را جامع ببینیم.

 

درویش‌امیری ادامه داد: ما اصل توسعه استان را با جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی می‌دانیم و تلاش‌های انجام شده در راستای جلب سرمایه‌گذاری برای توسعه استان است و قطعا راه‌حل توسعه همین تفکر خواهد بود.

 

وی به موضوع باغ‌شهر و نحوه برخورد با این موضوع نیز اشاره کرد و گفت: از مسئولان قضایی بخواهید با همه یکنواخت برخورد شود، اینکه عده‌ای تخریب و در کنار عده‌ای بهره‌مند شوند درست نیست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: