• چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-2784-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای زنجان خبر داد:

استقرار مرکز پشتیبان دیسپاچینگ ملی در زنجان


مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای زنجان گفت: امیدواریم سال آینده مرکز پشتیبان دیسپاچینگ ملی در استان به بهره‌برداری برسد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، بهمن اله‌مرادی ظهر امروز در نشست خبری، اظهار کرد: صنعت برق ایران در خاورمیانه بی‌نظیر است و در جهان نیز در رتبه چهاردهم قرار دارد و باید توجه داشت که مردم ولی‌نعمتان این صنعت هستند و هدف مجموع نیروی انسانی توانمند و کارآمد و سیستم مدیریتی، خدمت به مردم است.

 

این مسئول ادامه داد: شرکت برق منطقه‌ای زنجان یکی از ۱۶ شرکت برق منطقه‌ای در کشور است که در سال ۱۳۶۷ تشکیل شده است و در حال حاضر ۹۰ پست اتصال و فوق توزیع دارد.

 

وی با اشاره به ویژگی مهم این شرکت، افزود: قرار گرفتن در مسیر ترانزیت انرژی شمال‌غرب از ویژگی‌های مهم این شرکت است. همچنین بالا بودن ضریب بار شرکت و صرف شدن ۷۰ درصد از انرژی تولیدی در بخش تولیدی و کشاورزی صرف می‌شود.

 

اله‌مرادی در رابطه با پروژه‌های در دست‌ اجرای این شرکت، خاطرنشان کرد: این منطقه که شامل دو استان زنجان و قزوین است، در مجموع ۹۳ پروژه بالغ بر ۳۲۰۰ میلیارد ریال هزینه در دست اجرا دارد و نیز ۱۷ پروژه با هزینه‌کردی بالغ‌بر ۵۱۲ میلیارد ریال در استان زنجان، به بهره‌برداری می‌رسد.

 

مدیرعامل شرکت برق منطق‌ه‌ای زنجان با بیان اینکه این شرکت ۱۶ مشترک بزرگ و با مصرف بالا دارد، گفت: ۱۲ مشترک در استان زنجان و ۴ مشترک در استان قزوین هستند و خوشبختانه میزان خاموشی‌ها ۵۳.۵ درصد کاهش داشته است.

 

وی تصریح کرد: سال گذشته حداکثر بار شرکت ۱۳۳۴ مگاوات بوده که این شاخص به ۱۴۵۶ مگاوات برای هر دو استان در سال‌جاری رسیده که نسبت به متوسط کشوری دو برابر رشد داشته که نشان از رشد سرمایه‌گذاری در این استان‌ها دارد.

 

این مسئول با تاکید بر مدیریت مصرف توسط مردم، اظهار کرد: قیمت انرژی در کشور واقعی نبوده به همین دلیل مردم باید در مدیریت صحیح مصرف کوشا باشند.

 

اله‌مرادی در رابطه با استقرار مرکز پشتیبان دیسپاچینگ ملی در زنجان، اظهار کرد: استان زنجان قریب به ۷۰ درصد شرایط لازم برای استقرار پشتیبان دیسپاچینگ ملی دارد و به دنبال آن هستیم که تا پایان سال مجوز‌ها، دستورالعمل و آیین‌‌نامه‌ها را اخذ کرده و سال آینده این مجموعه به بهره‌برداری برسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: