• پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-1185-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان:

آمریکا از قدرت ایران به هراس افتاده است


نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان گفت: امروز آمریکا با دیدن قدرت ایران به هراس افتاده است و سران این کشور اگر یقین به پیروزی در جنگ نظامی با ایران داشتند، ذره‌ای تعلل نمی‌کردند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، آیت‌الله علی خاتمی صبح امروز به‌ مناسبت ۱۲ بهمن سالروز ورود امام خمینی (ره) به میهن اسلامی، اظهار کرد: آغاز چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی می‌داریم، و باید از خداوند متعال برای این دهه افتخارآفرینی نظام جمهوری اسلامی سپاس‌گزار باشیم.

 

وی افزود: امروز باید مسیر روشن انقلاب را به تبعیت از مقام معظم رهبری ادامه دهیم، انقلاب اسلامی معجزه الهی محسوب می‌شود قبل از انقلاب، دنیا زیر سلطه دو ابر قدرت شرق و غرب قرار داشت. در بین رجال سیاسی و متفکران عالم، نگرش کدخدایی به عنوان یک اصل جا افتاده بود که در این راستا اگر فردی و یا دولتی خواستار حمایت بود باید در زیر یوغ یکی از این ابر قدرت‌ها قرار می‌گرفت.

 

آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: اگر در یک گوشه دنیا جنبشی به راه می‌افتاد و شعار بر علیه این دو ابر قدرت قرار می‌داد محکوم به نابودی و شکست بود، بیش از ۷۰ سال تفکر کدخدایی در عالم حاکم بود که بالاخره انقلاب اسلامی در ایران به پیروزی رسید.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان در ادامه یادآور شد: شعار نخست امام خمینی (ره) در انقلاب اسلامی، به دست آوردن استقلال بدون وابستگی به دو ابر قدرت شرق و غرب بود، انقلاب اسلامی به پیروزی رسید اما توطئه‌های دشمنان همواره به شکل‌های مختلف ادامه پیدا کرد.

 

وی افزود: دنیا باور نداشت که در ایران انقلاب دینی تحقق یافته است، در نتیجه از انقلاب به نام جنبش یاد می‌کردند که این انقلاب اسلامی بدون پشتیبانی یک ابر قدرت به پیروزی ‌رسیده است.

 

امام جمعه زنجان تصریح کرد: مردم در طول انقلاب نقش‌آفرین اصلی بودند، مردم‌سالاری دینی یکی از شاخصه‌های مهم انقلاب اسلامی محسوب می‌شود.

 

وی در ادامه گفت: دشمنان چند روز از پیروزی انقلاب اسلامی سپری نشده بود در جای جای ایران توطئه‌های مهم را به راه انداختند، توطئه پایگاه هوایی نوژه، ایجاد اختلاف افکنی بین قومیت‌ها و اقلیت‌های دینی مختلف کشور و شروع جنگ تحمیلی غیره از جمله نقشه‌های برهم زدن و شکست انقلاب اسلامی بود.

 

خاتمی خاطرنشان کرد: پس از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان همواره نقشه‌های بسیاری را علیه انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ترسیم کرده که با شکست مواجه شدند.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان گفت: امروز وحشت ابر قدرت‌ها را فراگرفته است زیرا به قدرت انقلاب اسلامی، ملت ایران و جایگاه ولی فقیه پی‌برده‌اند، آمریکا اگر یقین به پیروزی در جنگ نظامی به ایران داشت ذره‌ای تعلل نمی‌کردند.

 

آیت‌الله خاتمی یادآور شد: تلاش زیادی برای سازندگی کشور صورت گرفته است، پیروزی‌های کسب شده برای نظام به پای حزب و شخص خاص نیست، بلکه برای نظام جمهوری اسلامی ایران است.

 

امام جمعه زنجان خاطرنشان کرد: امروز با امام راحل، شهدا نظام و مقام معظم رهبری بیعتی دوباره می‌بیندیم تا راهشان را ادامه دهیم و برای آبادانی کشور در تبعیت از ولایت‌فقیه آماده خواهیم بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: