• جمعه ۱۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-1285-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس حوزه علمیه خواهران زنجان:

تضعیف حوزه‌های علمیه، تضعیف نظام اسلامی است


رئیس حوزه علمیه خواهران زنجان اظهار کرد:تضعیف حوزه‌های علمیه، تضعیف نظام اسلامی است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام بلال محمدی در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان با اشاره به‌ اینکه ایام پذیرش طلبه حوزه‌های علمیه است، گفت: خواهران و برادران استان زنجان می‌توانند برای ورود به حوزه‌های علمیه ثبت‌نام کنند و به عنوان طلبه، طالب علم باشند.

 

وی ادامه داد: حوزه علمیه در نظام دینی و جامعه‌اسلامی، جایگاه ویژه‌ای دارد و حوزه‌های علمیه با اسلام تاریخ مشترک و به اندازه اسلام قدمت دارد.

 

رئیس حوزه علمیه خواهران زنجان افزود:حوزه علمیه از همان ابتدا به دست مبارک پیامبر اسلام تاسیس شد و بنیان آن توسط پیامبر گذاشته است و بعدها توسط ائمه‌اطهار (ع) تربیت شده و گسترش پیدا کرده و ماندگار شده است و با اسلام و نظام اسلامی در آمیختگی غیرقابل تفکیک بوده است.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: عالمان دینی در اندیشه دینی، در آیات و روایات نبوی و علوی جایگاه روشن و بی‌بدیل دارند. همچنین حوزه علمیه یک نهاد کاملا دینی و مردمی و فراجناحی است.

 

محمدی اظهار کرد: حوزه علمیه برای نظام اسلامی یک ضرورت است و اختصاص به زمان و مکان خاصی ندارد و هر کجا که دین وجود دارد، وجود عالمان دینی یک ضرورت است.

 

وی افزود: در نظام اسلامی و جامعه اسلامی، عالم دینی و فقه و کارشناس ضرورت دارد. عالمان دینی مترجم و زبان گویای دین هستند و به تعبیر پیامبر عالمان دینی، وارثان دنیا هستند.

 

رئیس حوزه علمیه خواهران زنجان تصریح کرد: رجوع به عالمان دینی باید در تمام مسائل زندگی دنیوی و آخرتی صورت گیرد، چرا که هر زن و مردی که می‌خواهند در زندگی دنیوی هم به خوشبختی برسند باید به عالمان دینی و دین رجوع کنند.

 

محمدی خاطرنشان کرد: امروز اگر قرار است جمهوری اسلامی کامل تحقق یابد، ما نیاز به عالمان دینی داریم و برای تحقق اندیشه انقلابی در جامعه محتاج عالم دینی هستیم.

 

وی با اشاره به حوادث ابتدای دی‌ماه امسال و تعرضی که به برخی از حوزه‌های علمیه شده بود، گفت: تضعیف حوزه‌های علمیه و یا ایجاد زمینه برای تضعیف حوزه‌های علمیه، تضعیف نظام اسلامی است و قطعا به ضرر جامعه تمام خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: