• جمعه ۱۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-1585-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

امام جمعه ابهر:

نبود روحیه انقلابی، اولین تهدید برای کشور است


امام جمعه ابهر با بیان اینکه اولین تهدید برای کشور در برهه کنونی، نبود روحیه انقلابی است، گفت: باید با روحیه انقلابی مثل زمان انقلاب و جنگ کار و با روحیه انقلابی با خارج برخورد کرد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ابهر با اشاره به اینکه دومین تهدید و آسیب برای کشور، نبود جهاد فکری و فرهنگی است، افزود: جهاد فرهنگی امروز، مقابله با جنگ نرمی است که دیروز دشمن با شبیخون و امروز به صورت یک ناتو آن را دنبال می‌کند. همه باید دست به دست هم دهیم و در مقابل این آسیب‌ها یک جبهه مردمی انقلابی و یاران انقلابی تشکیل دهیم.

 

وی، تهدید و آسیب سوم را نبود آرمان‌خواهی و عدالت‌طلبی عنوان و تصریح کرد: اگر در جامعه اسلامی، آن حالت آرمان‌خواهی از بین برود یا ضعیف شود و هر کسی به فکر این باشد که کلاه‌اش را از معرکه بیرون ببرد و از دیگران عقب نیافتد و دنبال مصالح جامعه و آرمان‌های نظام نباشد، این جامعه و انقلاب آسیب خواهد دید.

 

خطیب نمازجمعه ابهر ادامه داد: نکته چهارم این است که ما در ایام فاطمیه قرار گرفته‌ایم، هر چه داریم از علی (ع) و اولاد آن حضرت است. باید این ایام را گرامی داشته و در مورد زندگانی این ذوات مقدسه مطالعه کنیم؛ چرا که اینها کسانی هستند که خلقت عالم به طفیل وجود آن‌ها است.

 

وی در ادامه با بیان اینکه مشغول‌سازى جهان اسلام و ايجاد حاشيه امن براى رژيم صهيونيستى، از جمله اهدافى است كه استكبار جهانى در جريان جنگ‌هاى نيابتى و ايجاد فتنه داعش دنبال كرده است، گفت: اكنون نيز با ناكام ماندن در عرصه عراق و سوريه، این ناآرامی‌ها را در كشور افغانستان دنبال مى‌كند تا شايد با حمايت‌هاى نزديك‌ترى بتواند از مرگ حتمى و هميشگى اين جريان تروريستى جلوگيرى کند.

 

رحیمی افزود: قطعاً پشت صحنه اصلى ناامنى‌ها در افغانستان همچون ديگر كشورهاى منطقه، آمريكا و رژيم صهيونيستى است. آمريكا هرگز نمى‌خواهد بگذارد كه اين منطقه و مجموعه كشورهاى اسلامى روى خوش به خود ببينند و لذا از رهگذر تنش‌ها و ناامنی‌هاى نيابتى، بيشترين سود را استكبار و رژيم صهيونيستى مى‌برد.

 

امام جمعه ابهر تصریح کرد: حال در اين شرايط پيچيده و ظالمانه چه بايد كرد تا از طرفى ضريب آسيب‌ها و تلفات و خسارت‌ ملت‌هاى مسلمان كاهش يابد و از جهتى نيز غده سرطانى اسرائيل در حاشيه امن قرار نگيرد و از همه مهم‌تر چهره واقعى ام‌الفساد آمريكاى جنايتكار براى افكار عمومى دنيا به‌ويژه ملت‌هاى مسلمان آشكارتر شود.

 

وی با تاکید بر اینکه شکوه بخشیدن به راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال با حضور پرشور و انقلابی توده‌های مردم که قطعاً به همان میزان که به ملت‌های مظلوم دنیا امید می‌بخشد، باعث یأس و انفعال و انزوای قدرت‌های زورگو خواهد شد، ادامه داد: همچنین فعال كردن تشكل‌هاى مردم‌نهاد و حمايت و پشتيبانى حداكثرى از ملت‌هاى مظلوم تحت ستم همچون يمن و فلسطين را نباید از یاد برد.

 

رحیمی با بیان اینکه باید برکات این نظام در دهه فجر را به نسل‌های سوم و چهارم انقلاب بازگو کنیم، خاطرنشان کرد: ما امروز از نظر معنوی و اخلاق نسبت به گذشته بسیار پیشرفت کرده‌ایم و به ملتی شجاع و جهادگر و شهادت‌طلب و ایثارگر تبدیل شده‌ایم. کشوری که از نظر نظامی و علمی و تحقیقاتی در حد بسیار پایین بود. امروز به برکت انقلاب، از نظر نظامی و علمی در اوج هستیم. امروز به یک کشور پیشرفته تبدیل شده‌ایم. امروز روی حرف ایران حساب باز می‌کنند اما این حرکت بزرگ، آسیب‌ها و تهدیدها را نیز دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: