• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-1785-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

کارشناس امور دینی:

قرآن و عترت دو اصل مهم در برگزاری برنامه‌های فرهنگی است


کارشناس امور دینی، از اهمیت و جایگاه برنامه‌های فرهنگی در جامعه خبر داد و گفت: قرآن و عترت دو موضوع مهم در تبیین برنامه‌های فرهنگی به‌شمار می‌آید.

 

حجت‌الاسلام سیدعلی موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: جایگاهی که حضرت زهرا (س) به‌عنوان الگو در جهان اسلام قرار دارد به نام سرور زنان عالم از ایشان نامبرده شده است.

 

وی افزود: در شریعت‌های الهی از حضرت مریم (س)، حضرت خدیجه (س) و هاجر و آمنه به‌عنوان زنان پاکدامن یاد شده است ولی باید گفت این بانوان برای زمان خود الگو محسوب می‌شدند اما حضرت زهرا (س) از اول تا آخر الگوی زنان عالم به‌شمار می‌آیند.

 

موسوی تصریح کرد: در طول تاریخ اسلام همواره عالمان و پژوهشگران زیادی بودند که درباره حضرت زهرا (س) آثاری را به رشته تحریر درآورده‌اند و آن حضرت را به‌عنوان الگو برای جامعه اسلامی معرفی کرده‌اند.

 

وی یادآور شد: امروز شاهد وجود و ظهور ابزارهای مختلف در جامعه هستیم که به نوعی می‌توان از این ابزارها به‌صورت هنرمندانه در جهت معرفی شخصیت حضرت زهرا (س) بهره گرفت.

 

این کارشناس در ادامه افزود: رسانه نقش بسیار مهمی در معرفی ابعاد مختلف دین ایفا می‌کند که لازم است با نگاه خلاقیت و هنرمندی به این موضوع نگریسته شود تا برای مخاطبین جذاب باشد.

 

موسوی خاطرنشان کرد: عموم برنامه‌های فرهنگی که در کشور اجرا می‌شوند باید از قرآن و عترت پیروی کنند که در غیر این‌صورت ثمره‌ای جز گمراهی نخواهد داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: