• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-21314-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیر درمان تامین‌اجتماعی استان زنجان:

آمار سزارین بیمارستان امام حسین (ع) در آستانه تایید سازمان بهداشت جهانی است


مدیر درمان تامین‌اجتماعی استان زنجان گفت: آمار مورد تایید سازمان بهداشت جهانی برای متوسط سزارین ایران 28 درصد است و متوسط سزارین بیمارستان امام حسین(ع) به 29 درصد رسیده است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علی محمدی صبح امروز در نشست خبری با بیان این‌که واحد درمان سازمان تامین‌اجتماعی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایجاد شده است، اظهار کرد: در حال حاضر 2 بیمارستان و 5 مرکز سرپایی در حوزه درمان تامین‌اجتماعی استان زنجان فعالیت می‌کنند. طی امسال نیز 870 هزار نفر بیمار سرپایی داشتیم که 17 هزار نفر از آن‌ها بستری شدند. همچنین از ابتدای امسال تاکنون 4700 موالید و 8000 عمل جراحی در این مراکز ثبت شده است.

 

این مسئول با اشاره به اجرای طرح تکریم سالمندان برای بیماران بالای 60 سال، ادامه داد: طی 10 ماهه امسال، 121 هزار سالمند خارج از نوبت ویزیت شده‌اند. این در حالی است که 230 نفر از پزشکان استان، 135 مرکز پاراکلینیک و رادیولوژی و آزمایشگاه، 35 درمانگاه خصوصی و دولتی و 12 بیمارستان در سطح استان طرف قرارداد تامین اجتماعی هستند.

 

وی با اشاره به تامین تجهیزات پزشکی با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد و 300 میلیون تومان طی امسال، افزود: طی 10 ماهه امسال، 4 میلیارد و 300 میلیون تومان برای درمان بیماران خاص از جمله ام‌اس، نارسایی کلیه و دیالیز، هموفیلی و تالاسمی که در مجموع 3542 نفر هستند، هزینه شده است. علاوه بر این، 60 درصد از طرح بسیار بزرگ و هزینه‌بر ارتقای هتلینگ به اتمام رسیده است و متوسط رسیدگی به شکایات نیز به 6 روز تقلیل یافته است.

 

محمدی در ادامه با اشاره به برگزاری دوره‌های توانمندسازی مدیران و کلاس‌های زایمان بی‌درد برای مادران، خاطرنشان کرد: بیمارستان امام حسین(ع) جزو معدود بیمارستان‌ها در حوزه ترویج زایمان طبیعی است و پارسال 4000 مورد زایمان در آب در این مرکز ثبت شده است. 

 

مدیر درمان تامین‌اجتماعی استان زنجان یادآور شد: طی 10 ماهه امسال طرح حذف دفترچه‌های درمانی در مراکز درمانی استان استقرار کامل پیدا کرده است و بیماران فقط با ارائه کارت ملی همه خدمات مورد نیاز خود را دریافت می‌کنند. نظام ارجاع داخلی نیز امسال مرحله الکترونیکی شدن خود را طی می‌کند. همچنین امسال بیمارستان امید ابهر رتبه اول اعتبار بخشی را کسب کرد و هر دو بیمارستان در زمینه کنترل عفونت جزو مراکز برتر شدند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: