• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-21714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

افتتاح بخش پیشگیری کلینیک تخصصی بیماران کلیوی در زنجان


مدیر انجمن خیریه کلیوی استان زنجان اظهار کرد: چهارشنبه 18 بهمن‌ماه بخش اداری، آموزشی و پیشگیری کلینیک تخصصی بیماران کلیوی زنجان افتتاح خواهد شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمدرضا طهماسبی ظهر امروز در نشست خبری با اشاره به اینکه این انجمن از سال 63 به طور غیررسمی فعالیت خود را آغاز کرده است، گفت: انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی به طور رسمی از سال 70 فعالیت خود را آغاز کرد و در این مدت برای رفع نیاز بیماران همه تلاش‌ خود را به کار گرفته است.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: در سال 94 بخش پیوند کلیه راه‌اندازی و با راه‌اندازی این بخش آزمایشگاه‌ها و مراکز کلینیکی تکمیل شد.

 

مدیر انجمن خیریه کلیوی استان زنجان اظهار کرد: در یک جامعه صنعتی با الگوی زندگی صنعتی افزایش بیماران کلیوی اجتناب‌ناپذیر است و باید اقدامات در راستای پیشگیری و فرهنگ‌‌سازی سوق داده شود تا شاهد کاهش اثرات این بیماری در جامعه باشیم.

 

وی، تعداد بیماران کلیوی تحت پوشش استان را 1700 نفر عنوان کرد و گفت: در حال حاضر ۳ 90 نفر بیمار دیالیزی، هستند.

 

مدیر انجمن خیریه کلیوی استان زنجان تأکید کرد: انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی زنجان هم‌اکنون با ۸ مرکز دیالیز با دفاتر نمایندگی انجمن در شهرهای زنجان، ابهر، قیدار، ماه‌نشان، خرمدره، ایجرود و طارم فعالیت می‌کند.

 

طهماسبی افزود: یکی از مشکلاتی که باعث شده است تاکنون نتوانیم بیمار پذیرش کنیم این است که بیمه طرف قرارداد با بخش خصوصی را قبول نمی‌کند که تکلیف این قضیه را تا پایان بهمن‌ماه روشن خواهیم کرد.

 

مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان با بیان اینکه اگر امروز در زمینه پیشگیری فعالیت کنیم به ‌نفع جامعه است، افزود: حمایت از انجمن‌های خیریه موجب خدمات‏‌رسانی بیشتر می‌شود.

 

طهماسبی گفت: خود‌مراقبتی به این معنا است که همه افراد جامعه باید با تحرک، رژیم غذایی سالم و آرامش روانی مراقبت لازم را از خود داشته باشند.

 

این مسئول در ادامه افزود: طبقه دوم کلینیک تخصصی کلیه به زودی افتتاح و با افتتاح این بخش در جهت پیشگیری از این بیماری اقدام خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: