• دوشنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-8691-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس جمعیت بانوان فرهیخته فرهنگ دینی استان زنجان:

فعالیت جمعیت زنان فرهیخته، گامی در راستای تعالی فرهنگی جامعه است


رئیس جمعیت بانوان فرهیخته فرهنگ دینی استان زنجان گفت: امروز جمعیت زنان فرهیخته از پتانسیل و ظرفیت خوبی در راستای تعالی فکری و فرهنگی جامعه اسلامی برخوردار است.

 

آذر آقاداداشی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان ضمن تبریک فرا رسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی، اظهار کرد: جامعه‌ اسلامی ایران به فضل خدای قادر متعال و همت تمام عیار مردم، پویا و استوار در حال حرکت به سوی برافراشته کرددن پرچم عقیدتی انقلاب بر قله‌های پیشرفت و ترقی جهانی است و بدین سبب دشمنان قسم خورده به تکاپوی همه جانبه دست زده‌اند تا از هر راه ممکن و با استفاده از هر ابزاری جریان توفنده‌ موجود را از حرکت باز دارند و یا حداقل حرکت آن را کند و از مقصد نهایی منحرف کنند.

 

رئیس جمعیت بانوان فرهیخته فرهنگ دینی استان زنجان تصریح کرد: یکی از زمینه‌های مناسب که از سوی بیگانگان برای این کار شناسایی شده، موضوع زن و خانواده‌ سالم و ایجاد چالش‌های تنگناساز و برهم زننده‌ نظم اجتماع از طریق اخلال در فعالیت‌های زنان و ثبات خانواده است و از این رو موجودیت زن و خانواده‌ سالم و اخلال در روند فعالیت آنان مورد توجه و سرمایه‌گذاری دشمنان واقع شده و اقدامات فراوانی برای اخلال در محیط‌هایی که زنان در آنجا وارد و به فعالیت مشغول می‌شوند، انجام می‌گیرد.

 

وی افزود: به منظور رویارویی با این جریانات شوم و جهت مقابله و کاهش آسیب‌های بوجود آمده، تشکل جمعیت بانوان فرهیخته فرهنگ دینی از اواخر سال 94 با برگزاری انتخابات در ادارات کل تبلیغات اسلامی تمام استان‌های کشور فعالیت خود را آغاز کرده و طبق اساسنامه‌، این نهاد به صورت مستقل، غیردولتی و غیرسیاسی، فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغاتی خود را پیگیری می‌کند.

 

آقاداداشی خاطرنشان کرد: جمعیت بانوان فرهیخته متشکل از زنان متعهد و فعال اجتماعی فرهنگی از اساتید حوزه و دانشگاه بوده و در جهت تولید علم، فکر و اندیشه فعالیت می‌کنند. تعداد اعضای اصلی جمعیت بانوان فرهیخته کشور یک هزار و ۵۰۰ نفر و سهم استان زنجان 50 نفر است و جمعی دیگر هم در قالب یاوران جمعیت این مجموعه را همراهی می‌کنند.

 

این مدرس دانشگاه تصریح کرد: با حضور بانوان توانمند و شاخص، جمعیت بانوان فرهیخته توانسته به بازوان اندیشه‌ورزی و فکری و فرهنگی در استان‌ها تبدیل شوند و از آنجایی که زنان سرمایه‌های ارزشمند ایران اسلامی هستند، امیدواریم از سویی در راستای تقویت همه جانبه زنان و مقابله با آسیب‌های حوزه زن و خانواده در واقع سلامت خانواده ها را شاهد باشیم و از سویی دیگر با تربیت و پرورش و معرفی بانوان شاخص در ارائه الگوی زن مسلمان موفق عمل کنیم.

 

این بانوی فعال اجتماعی شهرستان ابهر با اشاره به مهم‌ترین برنامه‌هایی که این جمعیت در استان زنجان به انجام رسانده اشاره کرد و گفت: جمعیت در قالب سه کارگروه فعال تحکیم خانواده، کارگروه سواد رسانه و فضای مجازی همچنین کارگروه تعمیق باورهای دینی فعالیت دارد که تاکنون توانسته طرح عفاف‌گرایی در 52 پایگاه و 520 ساعت آموزشی برای 1600 نفر، طرح سبک زندگی اسلامی – سیره فاطمی در 58 پایگاه و 580 ساعت آموزشی برای 1700 نفر همچنین طرح مدیریت بلوغ فرزندان  در 52 پایگاه و320 ساعت آموزشی برای 1500 نفر را اجرایی کند.

 

رئیس جمعیت بانوان فرهیخته فرهنگ دینی استان زنجان تاکید کرد: از دیگر برنامه‌های اجرا شده توسط این جمعیت می‌توان طرح پاتوق‌های فرهنگی دخترانه در 7 پایگاه و 50 ساعت آموزشی برای 300 نفر همچنین طرح سواد رسانه مختص اعضای جمعیت و برگزاری اتاق فکر و جلسات آسیب‌شناسی را نام برد.

 

آقاداداشی با اشاره به اینکه امروزه جمعیت زنان فرهیخته از پتانسیل و ظرفیت خوبی برخوردار است که اگر حفظ و مورد حمایت جدی قرار گیرد می‌تواند به عنوان هیئت اندیشه‌ورز در همه حوزه‌ها فعالیت کند، تصریح کرد: ظرفیت بالای بانوان در حوزه تعلیم و تربیت نقشی حایز اهمیت است که در صورت توجه می‌توانند ضمن ایفای نقش‌های موثر خود در محیط خانواده، موفقیت در عرصه‌های مختلف اجتماع را نیز به اثبات برسانند.

 

گفتنی است، از آذر آقاداداشی کتاب‌های تاملی بر اهداف، کارکردها و تاثیرات کانون‌های فرهنگی مساجد کشور، کتاب کمین نظری بر جنگ نرم، جوانان و آسیب‌ها، بال‌هایی برای پرواز مشتمل بر ۳۱۳ حدیث از کلام مولی علی (ع) از منظر روان‌شناسی اجتماعی همچنین کتاب زن و... منتشر شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: