• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-3984-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان تاکید کرد:

لزوم پویایی اقتصاد برای ایجاد اشتغال


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: برای ایجاد اشتغال باید اقتصاد را فعال کرد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، شهرام طهماسبی صبح امروز در دیدار با هیئت مدیره کانون کارآفرینان استان زنجان و بازدید از پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه، اظهار کرد: سازمان برنامه و بودجه کشور و به تبع آن سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در استان‌ها برای ایجاد نظم در برنامه‌ریزی‌ها شکل گرفته و تدوین برنامه، ایجاد زیرساخت‌ها، تدوین برنامه‌های توسعه و گردآوردن نظام اداری از جمله مهم‌ترین وظایف این سازمان است.

 

این مسئول با بیان اینکه در کشور اعتقادی به کار تیمی وجود ندارد، ادامه داد: نیروهای انسانی در بخش‌های مختلف آن‌گونه که باید با یکدیگر همکاری نمی‌کنند و هم‌افزایی لازم بین آن‌ها وجود ندارد و حال در شرایطی هستیم که تیم‌سازی و تقسیم کار مورد توجه قرار گیرد.

 

وی افزود: باید از جزیره‌ای عمل کردن اجتناب کرده و به دنبال هم‌افزایی باشیم و در هر بخشی که امکان اتصال علم و عمل، کارآفرینان و شرکت‌های دانش‌بنیان وجود دارد، باید در راستای اتصال این دو بخش‌، اقدامات لازم انجام شود و حلقه اتصال به وجود آید که کانون کارآفرینان می‌تواند به عنوان حلقه اتصال بین علم و عمل فعالیت کند.

 

طهماسبی خاطرنشان کرد: پیوند دادن کارآفرین با حوزه دانش‌بنیان می‌تواند اشتغال‌های پایداری را ایجاد کند و در حوزه‌ای که کارآفرینی فعالیت داشته باشد هم‌ارز آن را می‌توان در پارک‌های علم و فناوری برای تبدیل به ارزش افزوده پیدا کرد.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان، با بیان اینکه نباید اشتغال به‌عنوان هدف اصلی مورد توجه قرار گیرد، یادآور شد: باید اقتصاد را فعال و پویا کرد تا بتوان ارزش افزوده تولید کرد و تولید ارزش افزوده نیازمند اشتغال است که این اشتغال پایدار خواهد بود؛ چراکه اقتصاد پویا شده و نیازمند نیروی کار است.

 

وی تصریح کرد: ایران یک درصد جمعیت جهان را دارد اما ارزش اقتصادی ایجاد شده توسط ایرانیان 50 درصد ظرفیت‌ کشور است و این در حالی است که ایجاد یک درصد ارزش اقتصادی معادل ایجاد چندین میلیون شغل است و اگر کانون کارآفرینان استان زنجان هدف خود را بر روی بارور کردن اقتصاد معطوف کند، اشتغال نیز ایجاد خواهد شد.

 

این مسئول با بیان اینکه اشتغال‌زایی روستایی صرفا در رابطه با موضوعات کشاورزی و دامداری نیست، اظهار کرد: باید ظرفیت‌هایی در روستا ایجاد شود تا به عنوان مثال یک فارغ‌التحصیل حوزه فناوری اطلاعات در روستا مستقر شده و در آنجا فعالیت کند.

 

در ادامه این دیدار رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان اظهارکرد: یکی از اتفاقاتی که در پارک علم و فناوری در کنار جذب واحدهای فناوری ایحاد شده است، پخش فیلم‌های مشاوره‌ای بوده که به تازگی تهیه شده است.

 

مجتبی شهیدی ادامه داد: برخی از ارگان‌ها و سازمان‌ها می‌توانند به این پارک در راستای وظایفش کمک کنند و برخی از کمبودهای پارک علم و فناوری را در بخش کلان کمک کنند. یکی از اتقاقات رخ داده در این مرکز جذب کانون کارآفرینی در این پارک است.

 

در ادامه این جلسه، رئیس کانون کارآفرینان استان زنجان، اظهار کرد: این کانون به دنبال توسعه فرهنگ کارآفرینی است و این کانون در بخش‌های مختلفی مستقر شده ولی در حال حاضر دلیل انتخاب پارک علم و فناوری برای استقرار نزدیکی به ایده‌های جدید و قابل اجرا است.

 

سعید یوسفی‌اصل با بیان اینکه بخشی از تفکرات کارآفرینان در کشور بر اساس کارآفرینی سنتی است، ادامه داد: در حال حاضر در پارک علم و فناوری 50 شرکت دانش‌بنیان و صاحب ایده فعالیت می‌کنند که تجمع این شرکت‌ها در این مکان سبب شده که کارآفرینان به راحتی به ایده‌ها دست یابند.

 

وی افزود: این کانون مشاورانی را دارد که به صورت رایگان به افرادی که به دنبال ایجاد شغل و یا کارآفرینی هستند، مشاوره می‌دهند. همچنین در این کانون سمینارها و آموزش‌های رایگانی را نیز برگزار می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: