• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-9691-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

مدیرکل راه‌آهن شمال‌غرب کشور عنوان کرد:

پیشرفت قابل قبول پروژه دو خطه کردن راه‌آهن زنجان به تهران


مدیرکل راه‌آهن شمال‌غرب کشور گفت: پروژه دو خطه کردن را‌ه‌آهن زنجان به تهران از زمان پیش‌بینی شده جلوتر است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علی خدایی در مراسم افتتاح ایستگاه پلیس راه‌آهن خرم‌دره با بیان اینکه بزرگ‌ترین پروژه‌ای که در منطقه شمال‌غرب کشور در حال انجام است، پروژه دو خطه کردن راه آهن کشور در منطقه شمال‌غرب از تهران به زنجان و بالعکس است، تصریح کرد: امیدواریم با بهره‌برداری از پروژه دو خطه کردن راه‌آهن زنجان به تهران در سال 97 شاهد توسعه بیش از بیش منطقه شمال‌غرب کشور باشیم.

 

این مسئول با تاکید بر اینکه پروژه دو خطه کردن راه‌آهن زنجان، تهران به چهار قطعه تقسیم شده است، تصریح کرد: خوشبختانه پروژه از زمان پیش‌بینی شده جلوتر است و با اقدامات صورت گرفته امروز شاهد ریل‌گذاری در منطقه هستیم.

 

خدایی با اشاره به اینکه امیدواریم سال آینده بتوانیم از این پروژه بهره‌برداری کنیم، تاکید کرد: بهره‌برداری از این پروژه علاوه بر توسعه منطقه، نقش تاثیرگذاری در کاهش میزان بار محوری خطوط، کاهش ترافیک خط‌ها، زود رسیدن قطارها به مقصد و صرفه‌جویی در مصرف سوخت دارد.

 

وی اظهار کرد: در ایستگاه راه‌آهن خرم‌دره علاوه بر پاسگاه که به بهره‌برداری رسید، احداث سکو و زیرگذر و نیز و ایجاد پله‌برقی در ایستگاه نیز در دست انجام است.

 

در ادامه این مراسم فرماندار شهرستان خرم‌دره نیز گفت: راه‌آهن جزو کم خطرترین و تاثیرگذارترین ابزار در بحث حمل و نقل است‌.

 

حجت محمدی با اشاره به اینکه متاسفانه در کشور ما راه‌ها بیشترین تلفات را در تصادفات دارند، یادآور شد: اگر در زمینه توسعه خطوط ریلی اهتمام وجود داشته باشد و زیرساخت‌های لازم فراهم شود، قطعا شاهد کاهش حجم تصادفات در جاده‌ها خواهیم بود.

 

این مسئول با اشاره به اینکه علی‌رغم تمام مشکلات دولت قدم‌های خوبی برای رشد توسعه کشور برداشته است، تصریح کرد: میزان دسترسی به راه‌های مطلوب از آیتم‌های توسعه در کشور محسوب می‌شود که خوشبختانه به برکت خون شهدا گام‌های خوبی در این زمینه برداشته شده و امروز اکثر راه‌های کشور آسفالت است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: