• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-4484-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان خبر داد:

رشد صفر درصدی پایه درآمد مالیاتی اصناف


مدیرکل امورمالیاتی استان زنجان گفت: سال گذشته پایه درآمد مالیاتی اصناف صفر درصد بوده است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، میرحیدر رضوی ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت امور اقتصاد و دارایی استان زنجان، اظهار کرد: در سال‌های گذشته برخی مودیان مالیاتی از جمله اشخاص حقیقی و حقوقی در استان مشکلاتی از قبیل مسدودی حساب، ممنوعیت خروج، توقیف خودرو و .... را داشتند که با تفویض اختیار بخشودگی و استفاده از ظرفیت تفویض اختیار بخشودگی و تقسیط بدهی این مشکلات حل شد.

 

این مسئول ادامه داد: در 6 ماهه دوم سال گذشته 266 میلیارد تومان بدهی مالیاتی در استان تقسیط شده و 35 میلیارد تومان ار جرائم مالیاتی نیز بخشوده شده است و در 10ماهه امسال نیز 36 میلیارد تومان بخشودگی جرائم در استان اعمال شده که همه این اقدامات در راستای حمایت از صنعت استان است که منجر به سرمایه‌گذاری شده است.

 

وی در رابطه با هیئت‌های حل اختلاف مالیاتی در استان، افزود: در حال حاضر مشکل طولانی بودن پروسه طرح پرونده در هیئت‌های حل اختلاف مالیاتی تا حدودی حل شده به طوری که در سال گذشته 55 نفر نماینده در هیئت‌های حل اختلافی حضور داشتند که این میزان امسال به 106 نفر رسیده و نماینده بند 3 در هیئت‌های حل اختلاف از همه صنوف دعوت می‌شود.

 

رضوی با بیان اینکه در سال گذشته مشکل 11 هزار و 959 پرونده در هیئت‌های حل اختلاف، بررسی و حل شده است، خاطرنشان کرد: در 10 ماهه امسال بیش از 14هزار پرونده در هیئت‌های حل اختلاف استان بررسی و مشکل آن‌ها حل شده است، همچنین امسال برای 2510 پرونده قرار کارشناسی دوباره صادر شده است.

 

مدیرکل امورمالیاتی استان زنجان با بیان اینکه رشد درآمد مالیاتی بخش اصناف برای سه سال متوالی برابر با صفر درصد است، یادآور شد: در سال‌های 92، 93و 94 پایه مالیاتی برابر با پایه مالیاتی سال 91 بوده و پس از آن پایه مالیاتی برای سال 95 به 8درصد رسیده و امسال نیز رشد پایه مالیاتی در بخش اصناف وجود نداشته و با پایه مالیاتی سال 95 محاسبه می‌شود.

 

وی با اشاره به درآمدهای حاصل از دریافت مالیات بر ارزش افزوده، تصریح کرد: در سال گذشته از محل درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده 142 میلیارد تومان به حساب دهیاری‌ها و شهرداری‌های استان واریز شده و در 10 ماهه امسال نیز بیش از 100 میلیارد تومان از همین محل بین شهرداری‌ها و دهیاری‌ها توزیع شده است.

 

رضوی در رابطه با فرار مالیاتی، اظهار کرد: با توجه به اطلاعاتی که از سیستم به دست آمده به 49 پرونده رسیدگی شده که کتمان درآمد داشته‌اند که مجموع مالیات پرداختی از جانب این پرونده‌هاکمتر از 100 میلیون تومان بوده که طبق اسناد  و برگ تشخیص‌های صادر شده، مودیان این پرونده‌ها 12 میلیارد و 600 میلیون تومان است.

 

این مسئول با اشاره به منابع جدید اخذ مالیات در استان، عنوان کرد: قریب به 25 شرکت که در استان فعالیت می‌کردند که مالیات‌ آنها در استان پرداخت نمی‌شد که با مذاکرات انجام شده 7 پرونده به استان بازگشته است.

 

در ادامه این جلسه رئیس اداره جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان زنجان گفت: سازمان اموال تملیکی وظیفه تحویل، نگه‌داری اموالی را که ضبط و مصادره می‌شود را دارد که این اموال شامل اموال منقول و غیرمنقول می‌شود.

 

غلامحسین مهری ادامه داد: یکی از خدمات شاخص سازمان اموال تملیکی الکترونیکی کردن مراحل مزایده است که این مزایده‌ها همزمان با سراسر کشور و به صورت ماهیانه برگزار می‌شود.

 

وی در رابطه با تسهیلاتی که این اداره به وثیقه‌گذاران ارائه می‌کند، افزود: در امر واگذاری اولویت اول با خود وثیقه‌گذاران در اقساط بلند مدت است که این مهم در بخش کالاهای متروکه نیز اجرا می‌شود.

 

 

این مسئول خاطرنشان کرد: در 10 ماهه امسال 760 پرونده اموال منقول تشکیل شده که 667 پرونده مربوط به بخش قاچاق، 89 پرونده مربوط به بخش قضایی و 4 پرونده به کالاهای متروکه تعلق داشت که این میزان پرونده نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل 5 درصد افزایش داشته است.

 

مهری یادآور شد: امسال 56 فقره قاچاق به وزن 10.5 تن به ارزشی بیش از 4 میلیارد ریال در استان منهدم شده که کاهش محسوسی را داشته است و در بحث فروش نیز بیش از 15 میلیارد ریال فروش انجام شده که نشان از کاهش 24 درصدی نسبت به سال گذشته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: