• جمعه ۲۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-3787-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

افتتاح چهارمین کتابخانه درون مدرسه‌ای در زنجان


مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان اظهار کرد: چهارمین کتابخانه درون مدرسه‌ای در زنجان با اعتباری بیش از 400 میلیون ریال افتتاح شد.

 

محمدنقی صالحی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه چهارمین کتابخانه درون مدرسه‌ای در زنجان با اعتباری بیش از 400 میلیون ریال در دبستان انصار ناحیه 2 شهر زنجان افتتاح شد، گفت: در راستای توزیع متوازن امکانات فرهنگی و در اجرای برنامه‌های راهبردی توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین کودکان و نوجوانان استان، این کتابخانه با 3000 جلد کتاب کودک و نوجوان و تجهیزات مربوطه با اعتباری بیش از 400 میلیون ریال برای دانش‌آموزان این منطقه شهری کم‌برخوردار افتتاح می‌شود.

 

وی به اهمیت توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین دانش‌آموزان اشاره کرد و خطاب به دانش‌آموزان گفت: کتاب کلید یادگیری است شما باید از همین سنین، خود را به مطالعه عادت بدهید و دانایی و توانایی خود را افزایش دهید تا در اداره کشور نقش‌آفرین باشید.

 

صالحی در خصوص اینکه چه کتاب‌هایی برای دانش‌آموزان ابتدایی مفید است و این کتاب‌ها باید چه شکل و محتوایی داشته باشد، تصریح کرد: کتابی مفید است که دانش دانش‌آموزان را در زمینه‌های مختلف از جمله محیط اجتماعی، محیط زیست و ارزش‌های والای انسانی افزایش دهد. کتاب مفید و سالم باید درهای دانش، اکتشاف و پیشرفت را به روی دانش‌آموزان می‌گشاید. کتاب مفید باید منطق درست زندگی کردن را بیاموزد.

 

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان گفت: مطالعه کتاب، راهی بسیار ارزان و ساده برای پرورش استعداها و توانمندی‌های دانش‌آموزان است و توصیه می‌کنم کتاب‌های مفید را با راهنمایی مربیان و معلمان انتخاب و مطالعه کنند.

 

وی بیان کرد: کتاب‌های موجود در برخی از مدارس ابتدایی خیلی متناسب با گروه سنی کودکان و نوجوانان نیست. کتاب‌های کودکان باید کم حجم و دارای متن روان و ساده، محتوای خلاقانه و آموزشی، هیجان‌انگیز و جالب باشد و حس کنجکاوی کودکان را برانگیزد و مهارت‌های ارتباطی بین اشیا و کلمات را برای کودکان به خوبی ایجاد کند و لذت‌بخش باشد.

 

صالحی خاطرنشان کرد: باید با استفاده از امکانات و ظرفیت‌های موجود، نسبت به تربیت و آموزش دانش‌آموزان مسئولانه رفتار کنیم و با فراهم کردن برنامه‌های فرهنگی و هنری سالم و متنوع و جذاب از آنان در مقابل آسیب‌های مختلف اجتماعی، صیانت و مراقبت کنیم.

 

به گزارش ایسنا، این کتابخانه چهارمین کتابخانه اهدایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان به مدارس محروم و کم‌برخوردار آموزش و پرورش است که بسیار مورد استقبال کودکان و نوجوانان استان قرار گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: