• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-4884-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

با حضور وزیر ورزش و جوانان در زنجان صورت گرفت؛

کلنگ‌زنی کارخانه تولید آلیاژ فلزات غیر آهنی در زنجان


با حضور وزیر ورزش و جوانان در زنجان، کارخانه تولید آلیاژ فلزات غیر آهنی نیکل، کبالت، مس و سرب کلنگ‌زنی شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، رئیس اتاق بازرگانی زنجان در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سال 86 اولین کلنگ احداث این مجموعه به زمین زده شد و خوشبختانه توانستیم طبق برنامه زمان‌بندی شده و فاز به فاز توسعه کارخانه را پیش ببریم. آنچه خیلی مهم است توسعه زنجیره تولید است.

 

غلامحسین جمیلی ادامه داد: قدم به قدم نسبت به تکمیل زنجیره توسعه تولید گام برداشته ایم و این باعث شده است که به ارزش افزوده بیشتری دست پیدا کنیم و خود را در برابر تهدیدها و توسانات بازار ثبیت کنیم.

 

وی با تاکید بر انجام اقدامات مختلف برای حفظ اشتغال پایدار در این مجموعه، افزود: این مجموعه ارزش افزوده‌ای ایجاد می‌کند که تاکنون در هیچ مجموعه‌ای اتفاق نیفتاده است. مقرر است با راه‌اندازی کارخانه، 47 نفر دیگر به صورت مستقیم صاحب شغل شوند.

 

جمیلی تصریح کرد: حدود 200 هزار تن در سال آلیاژهای مختلف در این کارخانه تولید خواهد شد و برآورد می‌شود که حدود 20 میلیارد تومان ارزش سرمایه‌گذاری به نرخ ارز امروز باشد.

 

رئیس اتاق بازرگانی زنجان خاطرنشان کرد: در حال حاضر سیر کاملی از فرآورده‌های معدنی تولید می‌شود و معمولا این‌طور است که کارخانه احداث و تک محصول ایجاد می‌شود ولی ما ادعا می‌کنیم که در صنعت معدن خود مجتمع به سوپر مارکت تبدیل خواهد شد.

 

وی یادآور شد: تعدد تعدادی از محصولات مختلف از جمله کنستانتره سرب و روی به صورت اکسیدی و سولفیدی، شمش سرب و شمش‌های آلیاژی، سولفات‌های مختلف اعم از سولفات مس و روی و هیدروکسیل در اینجا تولید می‌شود.

 

جمیلی تصریح کرد: این کارخانه تتیجه پژوهش و مطالعاتی است که در همین کارخانه اتفاق افتاده و دانشی به پروژه تولید صنعتی شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: